Plantronics Discovery 975 прирачник

Plantronics Discovery 975
6.1 · 1
PDF прирачник
 · 21 страници
Англиски
прирачникPlantronics Discovery 975

Ingeniously Simple

Plantronics Discovery
®
975
User Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Plantronics Discovery 975 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Plantronics Discovery 975 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Plantronics , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Plantronics да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Plantronics
Discovery 975 | 82640-05
слушалки
5033588031369, 5033588034469, 5033588034476, 5033588039778
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина8 g
Батерија
Време за разговори5 h
Време на мирување168 h
Технологија на батеријатаЛитиум полимерска (LiPo)
Батерија на полнењеДа
Други функции
КомпатибилностТелефон
Барања за моќностAC/DC 100–240V
Слушалки
Двигателска единица10 mm
Тип на двигателДинамични
Функции за добавувач
Време на полнење90 мин.
Перформанси
СертификацијаBQB, C-tick, CE, ETL, FCC, IC, RoHS/WEEE
Тип на производСлушалки
Боја на производотЦрн
Тип слушалкиМонофонски
Порти и интерфејси
Bluetooth верзија2.1+EDR
Профили на BluetoothHFP, HSP
Безжичен опсег10 m
Технологија на поврзувањеБезжична
BluetoothДа
Микрофон
Исклучување на звук од микрофонДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Plantronics Discovery 975 подолу.

Може ли да остварувам разговори без раце со слушалки?

Поновите модели на слушалки генерално имаат вграден мал микрофон кој овозможува повикување.

Што е отстранување на бучава?

Отстранувањето на бучава гарантира намалување на бучавата од околината.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Колку тежи Plantronics Discovery 975?

Plantronics Discovery 975 тежи 8 g.

Какви сертификати има Plantronics Discovery 975?

Plantronics Discovery 975 ги има следните сертификати: BQB, C-tick, CE, ETL, FCC, IC, RoHS/WEEE.

Дали прирачникот за Plantronics Discovery 975 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Plantronics Discovery 975 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати