Pioneer DDJ-SX прирачник

Pioneer DDJ-SX
6.5 · 1
PDF прирачник
 · 33 страници
Англиски
прирачникPioneer DDJ-SX

DJ Controller

DDJ-SX

Operating Instructions

http://pioneerdj.com/support/

The Pioneer DJ support site shown above offers FAQs, information on software and various other types of
information and services to allow you to use your product in greater comfort.

http://serato.com/

For the latest version of the Serato DJ software, access Serato.com and download the software from there.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Pioneer DDJ-SX тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Опрема за Диџеи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Pioneer DDJ-SX или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Pioneer , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Pioneer DDJ-SX спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Pioneer DDJ-SX.

Општо
Марка Pioneer
Модел DDJ-SX
Производ Опрема за Диџеи
EAN 4988028196522, 884938196512, 0884938196512
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Аудио
Опсег на фреквенција 20 - 20000 Hz
Број на канали 4 канали
Дигитална обработка на звук - бит
Порти и интерфејси
Влез за микрофон Да
USB 2.0 порти количина 1
Излез на кабината (RCA) 1
Излез на кабината (1/4 инчи) 1
RCA-конектори 1
Фоно внесувања (RCA) 1
Главен (Л, Д) излез 1
Главен излез (XLR) 1
Поврзување слушалки 6,3 мм
Технички детали
Боја на производот Црн
Тежина и димензии
Ширина 664 mm
Длабочина 357 mm
Висина 70.4 mm
Тежина 5800 g
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion
Минимум RAM 1024 MB
Минимална брзина на процесор 2000 MHz
Содржина на пакување
Вклучени кабли Наизменична струја
Вклучен адаптер за електрично напојување Да
Кратко упатство за вклучување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Pioneer DDJ-SX подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати