Philips Voice Tracer DVT1500 прирачник

Philips Voice Tracer DVT1500
5.6 · 1
PDF прирачник
 · 60 страници
Англиски
прирачникPhilips Voice Tracer DVT1500
DVT1000
DVT1500
DVT3000
DVT3100
DVT3500
DVT5000
DVT5500
DVT7000
EN User manual
Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips Voice Tracer DVT1500 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата снимачи на глас и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips Voice Tracer DVT1500 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
Voice Tracer DVT1500 | DVT1500/00
снимач на глас
609585227903, 5053460760491, 0080050417652, 0609585227903
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Аудио
Максимум време на снимање562 h
Режими на снимањеHigh Quality (HQ), Long Play (LP), Pulse-code modulation (PCM), Super High Quality (SHQ), Standard Play (SP)
Вграден микрофонДа
Поддржани аудио форматиMP3, WAV
Опсег на фреквенција70 - 15000 Hz
Време на снимање во режим SP70 h
Време на снимање во режим LP562 h
Време на снимање во режим HQ47 h
Време на снимање во режим SHQ23 h
Дисплеј
Тип екранLCD
Резолуција на екран112 x 112 пиксели
Дијагонала на екран1.5 "
Заднинско осветлувањеНе
Звучници
Вградени звучнициДа
Излезна моќност110 mW
Дијаметар на звучникот23 mm
Порти и интерфејси
ИнтерфејсUSB
Влез за микрофонДа
Излез за слушалкиДа
Радио
FM-радиоНе
Складирање
Видови медиуми поддржаниВнатрешна меморија и флеш картичка
Компатибилни мемориски картичкиMicroSD (TransFlash)
Капацитет на вградена меморија2 GB
Батерија
Компатибилни големини на батеријатаAAA
Траење на батерија при снимање30 h
Поддржан број на батерии2
Технички детали
Боја на производотGrey, Silver
Поврзување со компјутерДа
Активирање со гласДа
Тежина и димензии
Ширина40 mm
Длабочина19 mm
Висина112 mm
Тежина55 g
Софтвер
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Professional
Системски барања
Минимум RAM1024 MB
Минимум простор на тврд диск2048 MB
Минимум процесорIntel Pentium 4/ AMD Athlon 64
Потребно е USBДа
Содржина на пакување
Вклучени се батерииДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Вклучени каблиUSB
Други функции
Димензии (ШхДхВ)40 x 19 x 112 mm
Длабочина (империјален систем)0.7 "
Висина (империјален систем)4.4 "
Ширина (империјален систем)1.6 "
Проток8, 64, 96, 192, 1411 kbps
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips Voice Tracer DVT1500 подолу.

Колку тежи Philips Voice Tracer DVT1500?

Philips Voice Tracer DVT1500 тежи 55 g.

Колкава е големината на екранот на Philips Voice Tracer DVT1500?

Големината на екранот на Philips Voice Tracer DVT1500 е 1.5 ".

Која е висината на Philips Voice Tracer DVT1500?

Philips Voice Tracer DVT1500 има висина од 112 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Philips Voice Tracer DVT1500?

Резолуцијата на екранот на Philips Voice Tracer DVT1500 е 112 x 112 пиксели.

Колкава е ширината на Philips Voice Tracer DVT1500?

Philips Voice Tracer DVT1500 има ширина од 40 mm.

Која е длабочината на Philips Voice Tracer DVT1500?

Philips Voice Tracer DVT1500 има длабочина од 19 mm.

Дали прирачникот за Philips Voice Tracer DVT1500 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Philips Voice Tracer DVT1500 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати