Philips Senseo Viva Cafe HD7825 прирачник

Philips Senseo Viva Cafe HD7825
7.8 · 2
PDF прирачник
 · 42 страници
Англиски
прирачникPhilips Senseo Viva Cafe HD7825

Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

HD7827, HD7825

4222_200_0440_1_DFU-Booklet_A5_v2.indd 1 11-11-11 14:59

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips Senseo Viva Cafe HD7825 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата кафемати и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips Senseo Viva Cafe HD7825 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
Senseo Viva Cafe HD7825 | HD7825/68
кафемат
8710103608028, 18710103608025, 68710103608020
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Тежина и димензии
Тежина1750 g
Ширина190 mm
Длабочина310 mm
Висина340 mm
Перформанси
Делови соодветни за миење во машина за садовиДа
Капацитет на резервоар за вода0.9 L
Позиција на апаратотВрз работна површина
Тип на производКафемат со капсули
Резервоар за сварено кафеШолја
Број на одводи2
Капацитет во шолји6 шолји
Тип влез за кафеСад со кафе
Тип апарат за кафеЦелосно автоматски
Бренд компатибилностSenseo
Вградена мелницаНе
Систем со капсули/патрони за кафеSenseo
Ергономски
Индикатор за калциумДа
Боја на производотЦрн
Должина на кабелот0.8 m
Вграден дисплејНе
Материјал на куќиштеMetal, Stainless steel
Тип контролирањеКопчиња
Функција за подготвеностДа
Отстранлив резервоар за водаДа
Сигнал за празнење на резервоаротДа
Напојување
AC влезна фреквенција50 Hz
AC влезен напон220–240 V
Автоматско исклучувањеДа
Автоматско исклучување по (макс)30 мин.
Моќност1450 W
Други функции
Притисок на пумпата1 бар
Две шолји истовременоДа
Директен стартДа
Приспособлива устаДа
Копче стоп за приготвувањеДа
Материјал на фиоката за капењеМетал
Држава на производствоПолска
Технички детали
Воден притисок во пумпата1 бар
Одржливост
Сертификати за одржливостGreen Tick Sustainable
Функции и програми за готвење
Правење крема за кафеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips Senseo Viva Cafe HD7825 подолу.

Колку тежи Philips Senseo Viva Cafe HD7825?

Philips Senseo Viva Cafe HD7825 тежи 1750 g.

Колку често треба да го исчистам мојот кафемат од бигор?

Колку често треба да се чисти една машина за кафе зависи од тоа колку често се користи како и од тврдоста на водата. Доколку се користи тврда вода, препорачливо е да се отстранува бигорот еднаш месечно, доколку се користи мека вода, квартално чистење е доволно.

Кој е најдобриот начин за отстранување на бигор од мојот кафемат?

За отстранување на бигор од кафемат, се препорачува да се користи течно средство за отстранување на бигор кое е означено како погодно за машини за кафе.

Што е еспресо?

Еспресо е мала количина концентрирано кафе.

Колку долго можам да го чувам кафето во зрно?

Рокот на употреба може да се најде на опаковката од кафето во зрно. Тој датум на употреба важи сѐ додека опаковката е затворена.

Кој е најдобриот начин за чување на кафе?

Препорачливо е да го чувате кафето во херметички затворен и чист сад.

Што ни кажува мелењето за вкусот на кафето?

Како се мелат зрната кафе, многу влијае на вкусот на кафето. Ако зрната кафе се многу ситно сомелени, ќе имате посилен вкус, а ако мелењето е погрубо, ќе имате поблаг вкус.

Која е висината на Philips Senseo Viva Cafe HD7825?

Philips Senseo Viva Cafe HD7825 има висина од 340 mm.

Колкава е ширината на Philips Senseo Viva Cafe HD7825?

Philips Senseo Viva Cafe HD7825 има ширина од 190 mm.

Која е длабочината на Philips Senseo Viva Cafe HD7825?

Philips Senseo Viva Cafe HD7825 има длабочина од 310 mm.

Дали прирачникот за Philips Senseo Viva Cafe HD7825 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Philips Senseo Viva Cafe HD7825 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати