Philips PicoPix PPX2055 прирачник

Philips PicoPix PPX2055
8.9 · 2
PDF прирачник
 · 12 страници
Англиски
прирачникPhilips PicoPix PPX2055
PPX2055
Register your product and get support at

www.philips.com/support

ES Manual del usuario 8
FR Guide d’utilisation 5
EN User Manual 2

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips PicoPix PPX2055 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео проектори и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips PicoPix PPX2055 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Philips PicoPix PPX2055 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Philips PicoPix PPX2055.

Општо
Марка Philips
Модел PicoPix PPX2055
Производ Видео проектор
EAN 3425160306774, 5053086124639, 609585230590, 0609585230590
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Проектор
Сооднос на контрастот (типична ) 1000:1
Светлина на проекторот 55 ANSI лумени
Технологија за проектирање LED
Оригинална резолуција на проекторот WVGA (854x480)
Компатибилност на големината на екранот 12 - 120 "
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика -
Поддржани аспект односи -
Растојание за проекција - m
Работни услови
Температура на складирање (T-T) -25 - 60 °C
Оперативна температура (T-T) 2 - 40 °C
Содржина на пакување
Гаранциска картичка Да
Футрола за носење Да
Рачна далечинска контрола Да
Софтвер
Поддржани оперативни системи Windows Да
Поддржани оперативни системи Мас Да
Напојување
Напојувано со USB Да
Напојување Наизменична струја/Батерија
Потрошувачка на енергија (во мирување) - W
Други функции
Фиксна резолуција 854 x 480 пиксели
RS-232 порти -
Систем на леќи
Сооднос на зумот -
Фокусирање Рачно
Опсег на фокусна должина - mm
Светлински извор
Работен век на изворот на светло - h
Видео
Систем на формати на аналоген сигнал -
Целосно HD Не
3D компатибилност Не
Мултимедиумски
Вградени звучници Не
Дисплеј
Вграден дисплеј Не
Порти и интерфејси
VGA (D-Sub) порти количина -
HDMI порти количина -
USB 2.0 порти количина 1
Композитен видеовлез -
Аудиовлез (Л,Д) -
Број на влезови за S-Video -
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr) 1
DVI порти -
Вмрежување
Порти за Етернет LAN (RJ-45) -
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi -
Складирање
Интегриран читач на картички -
Карактеристики
Ниво на бучава - dB
HDCP -
Дизајн
Боја на производот Black,Grey
Тип на производ Преносен проектор
Положба на пазарот Преносно
Тежина и димензии
Тежина 0.30986 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips PicoPix PPX2055 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати