Philips HTS4282 прирачник

Philips HTS4282
9.4 · 1
PDF прирачник
 · 48 страници
Англиски
прирачникPhilips HTS4282

HTS4282

Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

EN User manual
DA Brugervejledning
DE Benutzerhandbuch
EL Εγχειρίδιο χρήσης
ES Manual del usuario
FI Käyttöopas
FR Mode d’emploi
IT Manuale utente
NL Gebruiksaanwijzing
NO Brukerhåndbok
PT Manual do utilizador
SV Användarhandbok
TR Kullanım kılavuzu

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips HTS4282 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Комплети за домашно кино и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips HTS4282 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips HTS4282, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips HTS4282 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Philips HTS4282 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Philips HTS4282.

Општо
Марка Philips
Модел HTS4282 | HTS4282/12
Производ Комплет за домашно кино
EAN 8670000718193, 8712581581589
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Сателитски звучници
Фреквенциски опсег на сателитски звучник 150 - 20000 Hz
Импеданца на сателитски звучник 6 Ω
RMS напојување на сателитски звучници 200 W
Број на сателитски звучници 2
Дијаметар на вуферот од сателитскиот звучник (империјален систем) 3 "
Субвуфер
Опсег на фреквенција на сабвуферот 20 - 150 Hz
Импеданса на сабвуфер 3 Ω
Дијаметар на двигателот за подвуферот (империјален систем) 6.5 "
Тип на сабвуфер Пасивен субвуфер
Безжичен подвуфер Не
RMS-моќност на сабвуферот 200 W
Тежина и димензии
Тежина на сабвуферот 3800 g
Димензии на главната единица (Ш x Д x В) 360 x 335 x 60 mm
Тежина на главната единица 3400 g
Димензии на сателитскиот звучник (Ш x Д x В) 95 x 87 x 161 mm
Тежина на сателитскиот звучник 550 g
Димензии на сабвуферот (Ш x Д x В) 123 x 369 x 309 mm
Радио
Поддржани радиофреквенции FM
FM-радио Да
Број на меморирани станици 40
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.5 W
Потрошувачка на енергија (типична) 75 W
AC влезна фреквенција 50 Hz
AC влезен напон 220-240 V
Аудио
MP3-проток 32 - 320 Kbit/s
Технологија за подобрување на звукот Да
Поддржани аудио формати AAC,MP3,WAV,WMA
RMS-напон 400 W
Канали за аудиоизлез 5.1 канали
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby Digital Plus,Dolby TrueHD,DTS-HD
Стабилизатор Да
Канал за повратно аудио (ARC) Да
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 9800 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 550 x 275 x 393 mm
Оптичка податочна единица
Тип плеер за оптички дискови Blu-Ray плеер
Поддржани типови дискови BD-R,BD-RE,CD,CD-R,CD-RW,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R
Други функции
Вграден тврд диск Не
Компатибилност за приклучна подлога за Apple iPhone,iPod
Интегриран ТВ тјунер -
Поддржани формати на слика GIF,JPG,PNG
Видео
3D компатибилност Да
Поддржани видеоформати AVCHD,DIVX,MPEG1,MPEG2,MPEG4,WMV
Прогресивно скенирање Да
Подобрување на резолуција на видео Да
Технички детали
Боја на производот Црн
Караоке -
Приказ на слајдови Да
Вмрежување
Wi-Fi Да
Порти и интерфејси
HDMI порти количина 1
USB порти количина 1
Композитен видеоизлез 1
FM-антена Да
Коаксијален влез за дигитално аудио 1
Оптички влез за дигитално аудио 1
Помошен влез Да
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
USB верзија 2.0
Складирање
Интегриран читач на картички Да
Компатибилни мемориски картички SD,SDHC
Содржина на пакување
Рачна далечинска контрола Да
Рачно Да
Вклучени кабли AC,Composite
Кратко упатство за вклучување Да
Гаранциска картичка Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips HTS4282 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати