Philips HTB7250 прирачник

Philips HTB7250
6.4 · 1
PDF прирачник
 · 51 страници
Англиски
прирачникPhilips HTB7250
www.philips.com/welcome

User manual

Always there to help you

Register your product and get support at
Question?
Contact
Philips
Question?
Contact
Philips
HTB7250D

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips HTB7250 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата комплети за домашно кино и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips HTB7250 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
HTB7250 | HTB7250D/12
комплет за домашно кино
8712581675356
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Оптичка податочна единица
Тип плеер за оптички дисковиBlu-Ray плеер
Поддржани типови дисковиBD, CD, DVD
Број на оптички дискови1 дискови
Формати на дисковите за репродуцирањеBlu-Ray audio, Blu-Ray video, CD audio, CD video, SVCD, VCD
Други функции
Вграден тврд дискНе
Капацитет на тврдиот диск0 GB
Компатибилност за приклучна подлога за AppleНе е поддржано
Поддржани формати на сликаGIF, JPG, PNG
Приспособлив стабилизаторДа
ЛЕД за напојувањеДа
Поддршка за длабинска бојаДа
Интегриран ТВ тјунерНе
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Видео
3D компатибилностДа
Поддржани видеоформатиASF, AVI, DIVX, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPEG1, MPEG2, MPEG4, MPG, WMV
Целосно HDДа
Прогресивно скенирањеДа
Технологија за подобрување видеоДа
Подобрување на резолуција на видеоДа
Аудио
RMS-напон500 W
Канали за аудиоизлез2.1 канали
АудиодекодерDolby Digital, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, MKA, MP3, OGG, WAV, WMA
СтабилизаторДа
Технологија за подобрување на звукотДа
Радио
FM-радиоДа
Поддржани радиофреквенцииFM
Систем за радиоподатоци (RDS)Да
Број на меморирани станици40
Сателитски звучници
RMS напојување на сателитски звучници135 W
Број на сателитски звучници2
Фреквенциски опсег на сателитски звучник150 - 20000 Hz
Импеданца на сателитски звучник5 Ω
Дијаметар на вуферот од сателитскиот звучник (империјален систем)3 "
Безжични сателитски звучници-
Субвуфер
Тип на сабвуферАктивен субвуфер
RMS-моќност на сабвуферот230 W
Безжичен подвуфер-
Дијаметар на двигателот за подвуферот (империјален систем)6.5 "
Опсег на фреквенција на сабвуферот20 - 150000 Hz
Импеданса на сабвуфер3 Ω
Технички детали
Боја на производотЦрн
КараокеНе
Вмрежување
Wi-FiДа
BluetoothДа
Ethernet LAN конекцијаДа
Порти и интерфејси
Влез за ХДМИ1
Број на HDMI излези-
SCART порти количина-
USB порти количина1
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)-
Број на излези за S-Video-
FM-антенаДа
Коаксијален влез за дигитално аудио-
Оптички влез за дигитално аудио1
Помошен влезДа
Оптички излез за дигитално аудио-
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Коаксијален излез за дигитално аудио-
USB верзија2.0
Тежина и димензии
Димензии на главната единица (Ш x Д x В)360 x 345 x 70 mm
Тежина на главната единица4360 g
Димензии на сателитскиот звучник (Ш x Д x В)97 x 120 x 301 mm
Тежина на сателитскиот звучник1500 g
Димензии на сабвуферот (Ш x Д x В)96 x 342 x 395 mm
Тежина на сабвуферот5300 g
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)135 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
AC влезен напон100-240 V
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување14700 g
Длабочина на пакување400 mm
Висина на пакување389 mm
Ширина на пакување564 mm
Содржина на пакување
РачноДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Кратко упатство за вклучувањеДа
Гаранциска картичкаДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips HTB7250 подолу.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Како најдобро можам да го исчистам комплет за домашно кино?

Малку влажна крпа за чистење или чиста, неправлива, мека крпа најдобро ги отстранува отпечатоците од прсти. Прашината на тешко достапни места најдобро се отстранува со компримиран воздух.

Што е Dolby Atmos (Долби Атмос)?

Dolby Atmos (’Долби Атмос’, од англиски) е технологија која гарантира дека звукот се одзвива од таванот до местото каде што слушате. Ова овозможува да се создаде ефект од 5.1 со само 1 звучник.

Дали прирачникот за Philips HTB7250 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Philips HTB7250 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати