Philips BTD2180 прирачник

Philips BTD2180
9.1 · 2
PDF прирачник
 · 32 страници
Англиски
прирачникPhilips BTD2180

User manual

Always there to help you

Register your product and get support at

BTD2180

www.philips.com/support
Question?
Contact
Philips

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips BTD2180 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Hi-Fi системи и е оценет од 2 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips BTD2180 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips BTD2180, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips BTD2180 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Philips BTD2180 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Philips BTD2180.

Општо
Марка Philips
Модел BTD2180 | BTD2180/98
Производ Hi-Fi систем
EAN 6923410720617, 8712581685294, 8712581691110, 0871258169111
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Други функции
Автоматско дигитално пребарување Да
Шифра за DVD регион 3
Профили на Bluetooth A2DP
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
Радио
Подобрувања на приемник Автоматско складирање
Поддржани радиофреквенции FM
Број на меморирани станици 20
Тежина и димензии
Димензии на главната единица (Ш x Д x В) 180 x 220.4 x 119 mm
Длабочина на главниот звучник 185 mm
Висина на главниот звучник 260 mm
Ширина на главниот звучник 140 mm
Длабочина на пакување 208 mm
Висина на пакување 315 mm
Ширина на пакување 663 mm
Тежина на пакување 6700 g
Дизајн
Тип Домашен микро аудиосистем
Боја на производот Црн
Плеер за оптички дискови Да
Касетофон Не
Број на оптички дискови 1 дискови
Тип вчитување дискови Фиока
Моторизирано вчитување дискови Да
Ергономски
Функција за аларм Да
Интегриран часовник Да
Мултимедиумски
Тип звучници -
Број на звучници 2
RMS-напон 70 W
Дијаметар на вуферот 102 mm
Аудиодекодер Dolby Digital
Бас со отвор Да
Караоке Да
Напојување
Напојување Наизменична струја
Влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Влезен напон 110-240 V
Дисплеј
Тип екран -
Перформанси
ЛЕД-индикатори Да
MP3 репродуцирање Да
Интегриран читач на картички Не
Поддржани типови дискови CD,CD-R,CD-RW,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Формати на дисковите за репродуцирање CD video,DVD-Video,SVCD
Поддржани аудио формати MP3
Поддржани формати на слика JPG
Поддржани видеоформати DIVX
Режими на репродукција Fast backward,Fast forward,Next,Previous,Repeat,Slideshow,Slow,Zoom
Директна репродукција од USB Да
Вмрежување
Wi-Fi Не
Bluetooth Да
Порти и интерфејси
USB порти Да
Влез за микрофон Да
Аудиовлез (Л,Д) 1
Композитен видеоизлез 1
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr) 1
Содржина на пакување
Рачна далечинска контрола Да
Рачно Да
Вклучени кабли AC,Composite
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips BTD2180 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати