Philips Brilliance 272B7QPJEB прирачник

Philips Brilliance 272B7QPJEB
7.6 · 2
PDF прирачник
 · 36 страници
Англиски
прирачникPhilips Brilliance 272B7QPJEB
www.philips.com/welcome
272B7

Brilliance

EN User manual
1
Customer care and warranty
25
Troubleshooting & FAQs
29

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips Brilliance 272B7QPJEB тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата монитори и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips Brilliance 272B7QPJEB или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
Brilliance 272B7QPJEB | 272B7QPJEB/01
монитор
8712581740054
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дисплеј
Интензитет на пиксели0.233 x 0.233 mm
Осветленост на екранот (типична)350 cd/m²
Сооднос16:9
RGB простор во бојаsRGB
Дијагонала на екран27 "
Резолуција на екран2560 x 1440 пиксели
Време на одговор5 ms
Тип HDQuad HD
Технологија на екранLED
Поддржани графички резолуции2560 x 1440
Сооднос на контрастот (типична )1000:1
Сооднос на контраст (динамичен)20000000:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Број на бои на екранот16.7 милијарди бои
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
3D компатибилностНе
Опсег на хоризонтално скенирање30 - 99 kHz
Вертикален опсег на скенирање50 - 76 Hz
Одделна H/V синхДа
Комбинирање на композитна синхронизација со зелен сигнал (SOG)Да
Тип на заднинско осветлувањеW-LED
DDC/CIДа
Облик на екранотРамен
Тип панелIPS
Да видиме големина, хоризонтална596.7 mm
Видлива големина, вертикално335.7 mm
Дигитална вертикална фреквенција50 - 76 Hz
Дигитална хоризонтална фреквенција30 - 99 kHz
Екран со анти-блесокДа
Стапка на замагленост25
Цврстина на подлога3H
Длабочина на боја8 бит
Екран sRGBДа
Дијагонала на екран (метричка)68.5 cm
Максимална стапка на освежување60 Hz
Маркетиншко име за сооднос на динамичен контрастSmartContrast
Екран на допирНе
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување10620 g
Ширина на пакување690 mm
Длабочина на пакување252 mm
Висина на пакување458 mm
Други функции
Средно време помеѓу дефектите (MTBF)70000 h
Без треперењеДа
ЕкранLED
Интегриран ТВ тјунерНе
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Класа на енергетска ефикасност (стара)E
ЕСО режимДа
Компатибилност за MacДа
Порта за полнење преку USBДа
Препорачана резолуција2560 x 1440 @ 60Hz
Материјал на пакувањето што се рециклира100
Тип надворешен завршен слојРапав
Подобрување на сликатаSmartImage
Регулаторни одобренијаCE Mark; FCC Class B; SEMKO; cETLus; CU-EAC; TUV Ergo; TUV/GS; EPA; ICES-003; UKRAINIAN; CECP
Режим на ниско сино осветлувањеДа
Тежина и димензии
Висина (со држач)548 mm
Ширина (без држач)614 mm
Длабочина (без држач)56 mm
Висина (без држач)372 mm
Тежина (без држач)5440 g
Ширина (со држач)614 mm
Длабочина (со држач)257 mm
Тежина (со држачот)7860 g
Ергономски
Приспособување на висината150 mm
Отвор за кабелот со браваДа
VESA-монтирањеДа
Интерфејс за поставување панел100 x 100 mm
ВртењеДа
Опсег на аголот за вртење-175 - 175 °
Приспособување на навалувањетоДа
Опсег на агол на закривување-5 - 30 °
Приспособување на висинатаДа
Приказ на екран (OSD)Да
ОскаДа
Број на OSD јазици19
Агол на вртење90 - 90 °
Јазици за приказ на екранот (OSD)CHI (SIMPL), CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR, UKR
Софтвер без инсталирањеДа
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
ЛЕД-индикаториOperation, Stand-by
Податоци за рециклирање
Материјал што се рециклира85
Пост-потрошувачка рециклирана пластика85
Дизајн
Боја на ногалкитеЦрн
Индустриски стандарди за усогласеностCE Mark, FCC Class B, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, ICES-003, UKRAINIAN
Боја на производотЦрн
Без тешки металиHg (жива)
Положба на пазаротНасловна
СертификацијаCE Mark, FCC Class B, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, ICES-003, UKRAINIAN, CECP
Предна боја на лежиштетоЦрн
Напојување
Потрошувачка на енергија (исклучено)0 W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50/60 Hz
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.3 W
Потрошувачка на енергија (типична)19.68 W
Потрошувачка на енергија (штедење енергија)18.5 W
Тип напојувањеВнатрешен
Класа на енергетска ефикасност (SDR)E
Работни услови
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Релативна влажност20 - 80
Висина на функционирање0 - 3658 m
Висина за исклучен уред0 - 12192 m
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 80
Порти и интерфејси
DisplayPorts порти количина1.2
Вграден USB-центарДа
Верзија на УСБ-центар3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI портиНе
HDMI порти количина1.4
Излези за слушалки1
Компјутерски аудиовлезДа
USB верзија3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Влез за наизменична струјаДа
Излез за слушалкиДа
DisplayPort верзија1.2
HDMI верзија1.4
Мултимедиумски
Вградена камераНе
Вградени звучнициДа
Број на звучници2
RMS-напон2 W
Перформанси
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Поддржани оперативни системи МасДа
Компонентно видео синхронизирањеSeparate sync, Sync-on-green (SOG)
Технологија без трепкањеДа
Технологија за ниска сина светлинаДа
Тенок клиент
Thin client инсталиранНе
Одржливост
Сертификати за одржливостENERGY STAR, TCO, RoHS, WEEE
Не содржиPVC/BFR, Mercury (element)
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаНе
РачноДа
Вклучен сталакДа
Вклучен софтверSmartControl
Вклучени каблиVGA, HDMI, DisplayPort, Audio (3.5mm), AC
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips Brilliance 272B7QPJEB подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати