Philips BDP9500 прирачник

Philips BDP9500
8.8 · 2
PDF прирачник
 · 33 страници
Англиски
прирачникPhilips BDP9500
BDP9500
Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

EN User manual

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips BDP9500 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Blu-ray (Блуреј) плеери и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips BDP9500 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips BDP9500, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips BDP9500 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Philips BDP9500 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Philips BDP9500.

Општо
Марка Philips
Модел BDP9500 | BDP9500/05
Производ Blu-ray (Блуреј) плеер
EAN 6923410700664, 8712581503468, 8712581530808, 8712581535117, 8712581536572
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Технички детали
Формати на репродукција BD Video, BD-ROM, BD-R/RE 2.0, DVD, DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, Video CD, CD, CD-R/CD-RW, USB flash drive
Поддржани видеоформати AVCHD,H.264,MKV,MPEG2,VC-1,WMV
Поддржани аудио формати AAC,MP3,WMA
USB 2.0 порти количина 1
HDMI Да
Композитен видеоизлез 1
Тежина 4200 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 515 x 315 x 160 mm
Тежина на пакување 5000 g
Барања за моќност 220-240 V, 50/60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична) 25 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.25 W
Боја на производот Сребрена
Димензии (ШхДхВ) 437 x 268 x 91 mm
Боја на производот Сребрена
Аудио
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
USB 2.0 порти количина 1
Композитен видеоизлез 1
Други функции
Барања за моќност 220-240 V, 50/60 Hz
Формати на репродукција BD Video, BD-ROM, BD-R/RE 2.0, DVD, DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, Video CD, CD, CD-R/CD-RW, USB flash drive
Димензии (ШхДхВ) 437 x 268 x 91 mm
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 25 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.25 W
Формати на датотека
Поддржани аудио формати AAC,MP3,WMA
Поддржани видеоформати AVCHD,H.264,MKV,MPEG2,VC-1,WMV
Тежина и димензии
Тежина 4200 g
Податоци за пакувањето
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 515 x 315 x 160 mm
Тежина на пакување 5000 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips BDP9500 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати