Philips BDP7501 прирачник

Philips BDP7501
8.1 · 1
PDF прирачник
 · 60 страници
Англиски
прирачникPhilips BDP7501
Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

User Manual

BDP7501

4K Ultra HD

Blu-ray Player

For further assistance, call the customer support
service in your country.
To obtain assistance, contact Philips Customer
Care Center;
In the U.S.A., Canada, Puerto Rico, or the U.S.
Virgin Islands; 1-866-202-5960

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips BDP7501 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата blu-ray (Блуреј) плеери и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips BDP7501 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
BDP7501 | BDP7501/F7
blu-ray (Блуреј) плеер
609585249332, 0609585249332
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Технички детали
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.2 W
Тежина1600 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В)331 x 301 x 176 mm
Шифра за DVD регион1
Код на регион за Blu-rayA
Боја на производотЦрн
Тип уредBlu-Ray плеер
РачноДа
Вклучени каблиHDMI
Рачна далечинска контролаДа
Поддржани типови дисковиBD-R, BD-RE, BD-ROM, CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW
HDMIДа
HDMI порти количина2
USB 2.0 порти количина1
Јазици за приказ на екранот (OSD)ENG, ESP, FRE
Заклучување од децаДа
Ширина220 mm
Длабочина220 mm
Висина95 mm
Тежина на пакување2800 g
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, MP3, WAV
Поддржани формати на сликаJPG
Поддржани видеоформатиH.264, M2T, MOV, MP4, MPG, MTS, TS
AC влезен напон120 V
AC влезна фреквенција60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)26 W
Режими на репродукцијаPause, Repeat, Shuffle
Целосно HDДа
Поддржани видеорежими-
АудиодекодерDTS, Dolby Digital
Wi-Fi-
Ethernet LAN конекцијаДа
Коаксијален излез за дигитално аудио0
Оптички излез за дигитално аудио0
3D компатибилностДа
Интегриран читач на картичкиНе
HDMI верзија2.0
Подобрување на резолуција на видеоДа
Прогресивно скенирањеДа
Шифра за DVD регион1
Боја на производотЦрн
3D компатибилностДа
Тип уредBlu-Ray плеер
Режими на репродукцијаPause, Repeat, Shuffle
Јазици за приказ на екранот (OSD)ENG, ESP, FRE
Содржина на пакување
Гаранциска картичкаДа
Вклучени се батерииДа
Вклучени каблиHDMI
Рачна далечинска контролаДа
РачноДа
Видео
Намалување на бучаватаДа
Поддршка за длабинска бојаДа
Поддршка за x.v.Color-
Паметен телевизорНе
Тип HD4K Ultra HD
Подобрување на резолуција на видеоДа
Поддржани видеорежими1080p, 2160p
Аудио
Канали за аудиоизлез7.1 канали
АудиодекодерDTS, Dolby Digital
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
USB 2.0 порти количина1
HDMI верзија2.0
Оптички излез за дигитално аудио0
Коаксијален излез за дигитално аудио0
HDMI порти количина2
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)26 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.2 W
AC влезен напон120 V
AC влезна фреквенција60 Hz
Складирање
Поддржани типови дисковиBD-R, BD-RE, BD-ROM, CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW
Интегриран читач на картичкиНе
Формати на датотека
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, MP3, WAV
Поддржани формати на сликаJPG
Поддржани видеоформатиH.264, M2T, MOV, MP4, MPG, MTS, TS
Тежина и димензии
Ширина220 mm
Длабочина220 mm
Висина95 mm
Тежина1600 g
Податоци за пакувањето
Димензии на пакетот (Ш x Д x В)331 x 301 x 176 mm
Тежина на пакување2800 g
Безбедност
Заклучување од децаДа
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips BDP7501 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати