Philips BDP2700 прирачник

Philips BDP2700
8.2 · 2
PDF прирачник
 · 47 страници
Англиски
прирачникPhilips BDP2700

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips BDP2700 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Blu-ray (Блуреј) плеери и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips BDP2700 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips BDP2700, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips BDP2700 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Philips BDP2700 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Philips BDP2700.

Општо
Марка Philips
Модел BDP2700 | BDP2700/05
Производ Blu-ray (Блуреј) плеер
EAN 6923410706291, 8712581558246, 8712581558253, 8712581558628
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Технички детали
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.25 W
Тежина 2300 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 488 x 97 x 300 mm
Тежина на пакување 2800 g
Шифра за DVD регион 2
Динамичен опсег (1kHz) 95 dB
Сооднос на сигналот и пречките (SNR) 105 dB
Код на регион за Blu-ray B
Моќност 18 W
Боја на производот Црн
Поддржани типови дискови BD,BD-RE,BD-ROM,CD,CD-R,CD-RW,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Формати на дисковите за репродуцирање SVCD
Интегриран читач на картички Не
3D компатибилност Да
Целосно HD Да
Поддржани видеорежими 1080i,1080p,720p
Подобрување на резолуција на видео Да
Конвертор за дигитално во аналогно видео 12-bit/148MHz
Сооднос 4:3,16:9,21:9
Аудио дигитално-аналоген конвертор (DAC) 24-bit/192kHz
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby TrueHD,DTS 2.0
Поддржани видеоформати DIVX,H.264,MPEG2,VC-1,XVID
Поддржани аудио формати MP3,PCM
Поддржани формати на слика JPG
Wi-Fi Не
Ethernet LAN конекција Да
Прогресивно скенирање Да
BD-Live Да
Режими на репродукција Repeat,Slow,Zoom
Надградлив фирмвер Да
Заклучување од деца Да
Јазици за приказ на екранот (OSD) CZE,DAN,DEU,DUT,ENG,ESP,FIN,FRE,ITA,NOR,POL,POR,RUS,SWE,TUR
HDMI Да
USB 2.0 порти количина 1
Композитен видеоизлез 1
Аудиоизлез (Л,Д) 1
Оптички излез за дигитално аудио 1
AC влезен напон 230 - 240 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Ширина 435 mm
Длабочина 200 mm
Висина 44 mm
Рачна далечинска контрола Да
Рачно Да
Шифра за DVD регион 2
Боја на производот Црн
3D компатибилност Да
Режими на репродукција Repeat,Slow,Zoom
Јазици за приказ на екранот (OSD) CZE,DAN,DEU,DUT,ENG,ESP,FIN,FRE,ITA,NOR,POL,POR,RUS,SWE,TUR
Видео
Поддршка за длабинска боја Да
Поддршка за x.v.Color Да
Паметен телевизор -
Конвертор за дигитално во аналогно видео 12-bit/148MHz
Сооднос 4:3,16:9,21:9
Поддржани видеорежими 1080i,1080p,720p
Тип HD Целосно HD
Подобрување на резолуција на видео Да
Аудио
Канали за аудиоизлез - канали
Аудио дигитално-аналоген конвертор (DAC) 24-bit/192kHz
Динамичен опсег (1kHz) 95 dB
Сооднос на сигналот и пречките (SNR) 105 dB
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby TrueHD,DTS 2.0
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
USB 2.0 порти количина 1
Композитен видеоизлез 1
Оптички излез за дигитално аудио 1
Аудиоизлез (Л,Д) 1
Содржина на пакување
Вклучени се батерии Да
Рачна далечинска контрола Да
Рачно Да
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.25 W
AC влезен напон 230 - 240 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Складирање
Поддржани типови дискови BD,BD-RE,BD-ROM,CD,CD-R,CD-RW,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Интегриран читач на картички Не
Формати на дисковите за репродуцирање SVCD
Формати на датотека
Поддржани аудио формати MP3,PCM
Поддржани формати на слика JPG
Поддржани видеоформати DIVX,H.264,MPEG2,VC-1,XVID
Тежина и димензии
Ширина 435 mm
Длабочина 200 mm
Висина 44 mm
Тежина 2300 g
Податоци за пакувањето
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 488 x 97 x 300 mm
Тежина на пакување 2800 g
Безбедност
Заклучување од деца Да
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Не
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips BDP2700 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати