Philips 75PFL6601 прирачник

Philips 75PFL6601
6.3 · 1
PDF прирачник
 · 22 страници
Англиски
прирачникPhilips 75PFL6601
Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

EN User Manual
To obtain a more detailed Electronic
Copy of this Manual or to access live
chat support, go to
www.philips.com/support
ES Manual del Usuario
Para obtener una copia electrónica más
detallada de este Manual de usuario o
para tener acceso al soporte de chat en
vivo, vaya a www.philips.com/support
FR Manuel d’Utilisation
Pour obtenir une copie électronique
plus détaillée de ce guide ou accéder
au soutien par clavardage en direct,
visitez le www.philips.com/support
EN For further assistance, call the customer support service in
your country.
To obtain assistance, contact Philips Customer Care Center;
In the U.S.A., Canada, Puerto Rico, or the U.S. Virgin Islands
1 866 202 5960
México D.F. and Área Metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la Republica; 01 800 839 19 89
ES Para obtener más información, llame al servicio de
soporte al cliente de su país.
Para obtener asistencia, comuníquese con Centro de
atención al cliente de Philips;
En los Estados Unidos, en Canadá, Puerto Rico o en las
Islas Vírgenes de los Estados Unidos; 1 866 202 5960
México D.F. y Área Metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la Republica; 01 800 839 19 89
FR Pour obtenir de l’aide supplémentaire, communiquez
avec le centre de service à la clientèle de votre pays.
Pour obtenir de l’aide, communiquez avec le centre de
service à la clientèle Philips au;
Dans le États-Unis, au Canada, à Puerto Rico ou aux Îles
Vierges américaines; 1 866 202 5960
México D.F. et Área Metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la Republica; 01 800 839 19 89
75PFL6601
65PFL6601

Telev isions

6000 series

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips 75PFL6601 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips 75PFL6601 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
75PFL6601 | 75PFL6601/F7
телевизор
609585249776, 0609585249776
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран75 "
Резолуција на екран3840 x 2160 пиксели
Време на одговор8 ms
Поддржани видеорежими480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p
Дијагонала на екран (метричка)190.5 cm
Сооднос на контрастот (типична )1200:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Тип HD4K Ultra HD
Облик на екранотРамен
Технологија за интерполација на движењеPMR (Perfect Motion Rate) 120 Hz
Поддржани графички резолуции640 x 480 (VGA),720 x 480,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 768 (WXGA),1360 x 768 (WXGA),1400 x 1050 (SXGA+),1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080),3840 x 2160,4096 x 2160
Приспособување на форматот на екранот4:3, 14:9, 16:9, Auto, Zoom
Светлина на екранот- cd/m²
Оригинална фреквенција на освежување60 Hz
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Аудио
RMS-напон20 W
СтабилизаторДа
Број на опсези на еквилизатор5
Број на звучници2
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
AC влезен напон120 V
AC влезна фреквенција50 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)340 W
Дизајн
Интерфејс за поставување панел400 x 400 mm
Боја на производотЦрна, сребрена
Приклучок за вклучување/исклучување-
VESA-монтирањеДа
Други функции
3D компатибилностНе
Вградени звучнициДа
Вклучени се батерииДа
Поддржани услуги за пренос на мрежаVudu
Перформанси
Намалување на бучаватаДа
Заклучување од децаДа
Родителска контролаДа
Поддржани аудио форматиAAC, MP3
Поддржани формати на сликаJPG
Поддржани видеоформатиASP, AVC, H.264, H.265, MPEG1, MPEG2, MPEG4
Формати на видеокомпресијаHEVC
Функција на телетекст-
Функции за управување
Тајмер за спиењеДа
Порти и интерфејси
RF порти количина1
Тип РФ-приклучокF
Оптички излез за дигитално аудио1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези за слушалки1
VGA (D-Sub) порти количина1
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Аудиовлез (Л,Д)1
Канал за повратно аудио (ARC)Да
HDMI порти количина4
Компјутерски влез (D-Sub)Да
Контрола на електрониката на потрошувачите (CEC)EasyLink
Заеднички интерфејс плус (CI+)Не
Заеднички интерфејс (CI)Не
Број на влезови за S-Video0
DVI портиНе
DVI-D порти количина0
HDCPДа
ТВ-приемник
Систем за формат на дигитален сигналATSC
Систем на формати на аналоген сигналNTSC
Тип тјунерАналоген и дигитален
Поддржани ТВ-фреквенцииUHF, VHF
Вмрежување
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 40 °C
Тежина и димензии
Ширина (без држач)1681.5 mm
Висина (без држач)990.6 mm
Длабочина (без држач)68.6 mm
Ширина (со држач)1681.5 mm
Висина (со држач)1038.9 mm
Длабочина (со држач)304.8 mm
Тежина (без држач)32604.2 g
Тежина (со држачот)33003.4 g
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување1851.7 mm
Висина на пакување1140.5 mm
Длабочина на пакување325.12 mm
Тежина на пакување44501.95 g
Држач за на бироДа
Рачна далечинска контролаДа
РачноДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Паметен ТВ
Паметен телевизорНе
Интернет ТВ-
ВидеоапликацииNetflix, YouTube
Музички апликацииПандора
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips 75PFL6601 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати