Philips 4000 series 43PFL4901 прирачник

Philips 4000 series 43PFL4901
6 · 1
PDF прирачник
 · 114 страници
Англиски
прирачникPhilips 4000 series 43PFL4901
EN For further assistance, call the customer support service in your
country.
To obtain assistance, contact Philips customer care center;
In the U.S.A., Canada, Puerto Rico, or the U.S. Virgin Islands
1 866 813 3283
México D.F. and área metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la republica; 01 800 839 19 89
ES Para obtener más información, llame al servicio de soporte al cliente
de su país.
Para obtener asistencia, comuníquese con centro de atención al
cliente de Philips;
En los Estados Unidos, en Canadá, Puerto Rico o en las Islas Vírgenes
de los Estados Unidos; 1 866 813 3283
México D.F. y área metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la republica; 01 800 839 19 89
FR Pour obtenir de l’aide supplémentaire, communiquez avec le centre
de service à la clientèle de votre pays.
Pour obtenir de l’aide, communiquez avec le centre de service à la
clientèle Philips au;
Dans le États-Unis, au Canada, à Puerto Rico ou aux Îles Vierges
américaines; 1 866 813 3283
México D.F. et área metropolitana; 58 87 97 36
Interior de la republica; 01 800 839 19 89
Register your product and get support at

www.philips.com/welcome

EN
User manual
ES
Manual del usuario
FR
Manuel d’utilisation
EN If you read this User Manual for 55PFL4901, 50PFL4901,
43PFL4901 and your television’s serial number starts with:
DS6 - Please start to read from next page.
DS7 - Please start to read from p.58.
ES Si lee este Manual de Usuario para 55PFL4901, 50PFL4901,
43PFL4901 y el numero de serie de su television comienza
con:
DS6 - Por favor comience a leer desde la siguiente página.
DS7 - Por favor comience a leer desde la p.58.
FR Si vous lisez ce Manuel d’Utilisation pour le 55PFL4901,
50PFL4901, 43PFL4901 et que le numero de serie de votre
televiseur commence par:
DS6 - Veuillez commencer a lire a partir de la page suivante.
DS7 - Veuillez commencer a lire a partir de la p.58.
55PFL4901
50PFL4901
43PFL4901

Televisions

4000 series

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips 4000 series 43PFL4901 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips 4000 series 43PFL4901 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
4000 series 43PFL4901 | 43PFL4901/F7
телевизор
609585249417, 0609585249417
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран43 "
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Време на одговор9 ms
Поддржани видеорежими480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
Дијагонала на екран (метричка)109.2 cm
Сооднос на контрастот (типична )1200:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Тип HDЦелосно HD
Светлина на екранот- cd/m²
Технологија за интерполација на движењеPMR (Perfect Motion Rate) 120 Hz
Поддржани графички резолуции640 x 480 (VGA),720 x 480,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 768 (WXGA),1360 x 768 (WXGA),1400 x 1050 (SXGA+),1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080)
Приспособување на форматот на екранот4:3, 14:9, 16:9, Zoom
Облик на екранотРамен
Оригинална фреквенција на освежување60 Hz
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Аудио
RMS-напон16 W
СтабилизаторДа
Број на опсези на еквилизатор5
Број на звучници2
Технологии за аудиодекодирањеDolby Digital Plus
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
AC влезен напон120 V
AC влезна фреквенција60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)85 W
Дизајн
Интерфејс за поставување панел200 x 200 mm
VESA-монтирањеДа
Приклучок за вклучување/исклучување-
Боја на производотЦрн
Други функции
3D компатибилностНе
Вградени звучнициДа
Вклучени се батерииДа
Перформанси
Намалување на бучаватаДа
Заклучување од децаДа
Родителска контролаДа
Поддржани видеоформатиASP, AVC, H.264, H.265, MPEG1, MPEG2, MPEG4
Поддржани формати на сликаJPG
Поддржани аудио форматиMP3
Функција на телетекстНе
Функции за управување
Тајмер за спиењеДа
Порти и интерфејси
RF порти количина1
Тип РФ-приклучокF
HDMI порти количина3
Оптички излез за дигитално аудио1
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези за слушалки1
Компјутерски влез (D-Sub)Да
VGA (D-Sub) порти количина1
Број на влезови за S-Video0
Контрола на електрониката на потрошувачите (CEC)EasyLink
DVI портиНе
DVI-D порти количина0
Заеднички интерфејс (CI)Не
Заеднички интерфејс плус (CI+)Не
ТВ-приемник
Систем за формат на дигитален сигналATSC
Систем на формати на аналоген сигналNTSC
Поддржани ТВ-фреквенцииUHF, VHF
Тип тјунерАналоген и дигитален
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 40 °C
Тежина и димензии
Ширина (без држач)977.9 mm
Ширина (со држач)977.9 mm
Длабочина (без држач)101.6 mm
Висина (без држач)586.7 mm
Висина (со држач)617.2 mm
Длабочина (со држач)195.6 mm
Тежина (без држач)9003.8 g
Тежина (со држачот)9901.9 g
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување1061.72 mm
Висина на пакување655.32 mm
Длабочина на пакување190.5 mm
Тежина на пакување12501 g
Држач за на бироДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
РачноДа
Рачна далечинска контролаДа
Паметен ТВ
ВидеоапликацииNetflix, YouTube
Музички апликацииПандора
Паметен телевизорДа
Интернет ТВДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips 4000 series 43PFL4901 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати