Philips 3000 series 50PFL3950 прирачник

Philips 3000 series 50PFL3950
9.6 · 1
PDF прирачник
 · 29 страници
Англиски
прирачникPhilips 3000 series 50PFL3950

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips 3000 series 50PFL3950 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips 3000 series 50PFL3950 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
3000 series 50PFL3950 | 50PFL3950/V7
телевизор
8903279234096
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран50 "
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеорежими480i, 480p, 576p, 720p, 1080i
Тип HDЦелосно HD
Дијагонала на екран (метричка)127 cm
Поддржани графички резолуции640 x 480 (VGA),720 x 400,720 x 480,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080)
Поддржани фреквенции на освежување на приказот50 Hz, 60 Hz
Време на одговор- ms
Светлина на екранот- cd/m²
Технологија за интерполација на движењеPMR (Perfect Motion Rate) 240 Hz
Облик на екранотРамен
Филтер за пречки
Оригинална фреквенција на освежување60 Hz
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Тежина и димензии
Тежина (без држач)12200 g
Тежина (со држачот)13200 g
Ширина (без држач)1133 mm
Длабочина (без држач)74 mm
Висина (без држач)662 mm
Ширина (со држач)1133 mm
Длабочина (со држач)236 mm
Висина (со држач)714 mm
Аудио
RMS-напон20 W
Автоматски израмнувач на гласностДа
Број на звучници2
Други функции
Број на AV-поврзувања2
3D компатибилностНе
Подобрување на сликатаPixel Plus HD, 3/2 - 2/2 motion pull down, 3D Combfilter, Digital Noise Reduction
Технологија за подобрување на звукотстерео
Вградени звучнициДа
Подобрувања на приемникAuto store, Auto tuning
Вклучени се батерииДа
Тип батеријаAAA
Поддржан број на батерии2
Перформанси
Намалување на бучаватаДа
Поддржани видеоформатиASF, AVI, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, PS, WMV
Формати на видеокомпресијаH.264, MPEG1, MPEG2, MPEG4
Поддржани аудио форматиMP3, WMA
Поддржани формати на сликаJPG, PNG
Заклучување од децаДа
Функција на телетекст-
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)1
Композитен видеовлез1
Компјутерски влез (D-Sub)Да
Излези за слушалки1
HDMI порти количина4
HDCPНе
VGA (D-Sub) порти количина1
Мобилна врска со висока дефиниција (MHL)Да
DVI портиДа
DVI-D порти количина1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Заеднички интерфејс (CI)Не
Заеднички интерфејс плус (CI+)Не
Број на влезови за S-Video0
Тип РФ-приклучокF
RF порти количина1
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување)1 W
Потрошувачка на енергија (типична)125 W
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
AC влезен напон100 - 240 V
ТВ-приемник
Систем на формати на аналоген сигналNTSC, PAL, PAL BG, SECAM
Поддржани ТВ-фреквенцииUHF, VHF
Систем за формат на дигитален сигнал-
Тип тјунерАналоген
Функции за управување
Приказ на екран (OSD)Да
Јазици за приказ на екранот (OSD)Англиски
Број на OSD јазици1
Податоци за пакувањето
Рачна далечинска контролаДа
РачноДа
Гаранциска картичкаДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Држач за на бироДа
Сет за монтирањеДа
Паметен ТВ
Паметен телевизор-
Интернет ТВ-
Вмрежување
Wi-FiНе
Ethernet LAN конекцијаНе
Дизајн
Приклучок за вклучување/исклучување-
VESA-монтирањеДа
Боја на производотЦрн
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips 3000 series 50PFL3950 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати