Philips 276E7QDSB прирачник

Philips 276E7QDSB
5.8 · 1
PDF прирачник
 · 30 страници
Англиски
прирачникPhilips 276E7QDSB
www.philips.com/welcome
246E7
276E7

EN User manual 1

Customer care and warranty 18

Troubleshooting & FAQs 22

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips 276E7QDSB тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата монитори и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips 276E7QDSB или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
276E7QDSB | 276E7QDSB/00
монитор
8712581738181
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дисплеј
Интензитет на пиксели0.311 x 0.104 mm
Осветленост на екранот (типична)250 cd/m²
Сооднос16:9
Дијагонала на екран27 "
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Време на одговор5 ms
Тип HDЦелосно HD
Технологија на екранLCD
Површина на екранот-
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080)
Сооднос на контрастот (типична )1000:1
Сооднос на контраст (динамичен)20000000:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
3D компатибилностНе
Да видиме големина, хоризонтална597.9 mm
Видлива големина, вертикално336.3 mm
Дигитална хоризонтална фреквенција30 - 83 kHz
Дигитална вертикална фреквенција56 - 76 Hz
RGB простор во бојаsRGB
Облик на екранотРамен
Екран на допирНе
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување6810 g
Ширина на пакување676 mm
Длабочина на пакување113 mm
Висина на пакување544 mm
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
Потрошувачка на енергија (исклучено)0.3 W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)18.74 W
Други функции
Средно време помеѓу дефектите (MTBF)50000 h
ЕкранLED
Интегриран ТВ тјунерНе
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Порти и интерфејси
HDCPДа
Мобилна врска со висока дефиниција (MHL)Да
Вграден USB-центарДа
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI портиНе
HDMI порти количина1
DVI-D порти количина1
Мултимедиумски
Вградени звучнициНе
Вградена камераНе
Дизајн
Боја на производотЦрн
СертификацијаCE Mark, FCC Class B, CU-EAC, TCO certified, TUV/ISO9241-307, VCCI, RCM, WEEE, CECP
Положба на пазарот-
Тенок клиент
Thin client инсталиранНе
Ергономски
Отвор за кабелот со браваДа
VESA-монтирањеДа
Интерфејс за поставување панел100 x 100 mm
ЛЕД-индикаториДа
Приспособување на навалувањетоДа
Опсег на агол на закривување-5 - 20 °
Приспособување на висинатаНе
Приказ на екран (OSD)Да
Број на OSD јазици21
Јазици за приказ на екранот (OSD)CHI (SIMPL), CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR, UKR
Софтвер без инсталирањеДа
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 80
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Тежина и димензии
Ширина (без држач)616 mm
Длабочина (без држач)52 mm
Висина (без држач)370 mm
Тежина (без држач)4080 g
Ширина (со држач)616 mm
Длабочина (со држач)178 mm
Висина (со држач)468 mm
Тежина (со држачот)4330 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips 276E7QDSB подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати