Philips 246E7QDSB прирачник

Philips 246E7QDSB
6.9 · 1
PDF прирачник
 · 30 страници
Англиски
прирачникPhilips 246E7QDSB
www.philips.com/welcome
246E7
276E7

EN User manual 1

Customer care and warranty 18

Troubleshooting & FAQs 22

Погледнете го бесплатно прирачникот за Philips 246E7QDSB тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата монитори и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Philips 246E7QDSB или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Philips , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Philips да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Philips
246E7QDSB | 246E7QDSB/00
монитор
8712581736422
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дисплеј
Интензитет на пиксели0.272 x 0.272 mm
Осветленост на екранот (типична)250 cd/m²
Сооднос16:9
Дијагонала на екран23.6 "
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Време на одговор5 ms
Тип HDЦелосно HD
Технологија на екранLED
Површина на екранот-
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080)
Сооднос на контрастот (типична )1000:1
Сооднос на контраст (динамичен)20000000:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
3D компатибилностНе
Опсег на хоризонтално скенирање30 - 83 kHz
Вертикален опсег на скенирање56 - 76 Hz
Да видиме големина, хоризонтална521.28 mm
Видлива големина, вертикално293.22 mm
Одделна H/V синхДа
Комбинирање на композитна синхронизација со зелен сигнал (SOG)Да
RGB простор во бојаsRGB
Поддржани видеорежими1080p
Тип на заднинско осветлувањеW-LED
Опсег на бои99
DDC/CIДа
Тип панелPLS
Облик на екранотРамен
Екран на допирНе
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување5130 g
Ширина на пакување581 mm
Длабочина на пакување102 mm
Висина на пакување490 mm
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
Потрошувачка на енергија (исклучено)0.3 W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)19.43 W
Други функции
Средно време помеѓу дефектите (MTBF)50000 h
ЕкранLED
Интегриран ТВ тјунерНе
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Порти и интерфејси
HDCPДа
Мобилна врска со висока дефиниција (MHL)Да
Вграден USB-центарНе
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI портиДа
DVI-D порти количина1
HDMI порти количина1
Мултимедиумски
Вградени звучнициНе
Вградена камераНе
Дизајн
Боја на производотЦрн
СертификацијаCE Mark, FCC Class B, CU-EAC, TCO certified, TUV/ISO9241-307, VCCI, C-tick, WEEE, CECP
Положба на пазарот-
Перформанси
Поддржани оперативни системи МасДа
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Тенок клиент
Thin client инсталиранНе
Вмрежување
BluetoothНе
Wi-FiНе
Ергономски
Отвор за кабелот со браваДа
Заклучување од децаДа
VESA-монтирањеДа
Интерфејс за поставување панел100 x 100 mm
ЛЕД-индикаториНапојување
Приспособување на навалувањетоДа
Опсег на агол на закривување-5 - 20 °
Приспособување на висината-
Приказ на екран (OSD)Да
Софтвер без инсталирањеДа
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 80
Висина на функционирање0 - 3658 m
Висина за исклучен уред0 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Тежина и димензии
Ширина (без држач)539 mm
Длабочина (без држач)45 mm
Висина (без држач)324 mm
Тежина (без држач)2610 g
Ширина (со држач)539 mm
Длабочина (со држач)179 mm
Висина (со држач)419 mm
Тежина (со држачот)3180 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Philips 246E7QDSB подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати