Panasonic Lumix DMC-FZ200 прирачник

Panasonic Lumix DMC-FZ200
8.8 · 14
PDF прирачник
 · 345 страници
Англиски
прирачникPanasonic Lumix DMC-FZ200
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-FZ2000
DVQP1096ZA
F1016YT0
until 2015/9/2
Message Display P325
Troubleshooting P327
Finding the information you need P2
Contents P4
Contents by Function P9
Menu list P190

Погледнете го бесплатно прирачникот за Panasonic Lumix DMC-FZ200 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата фото камери и е оценет од 14 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Panasonic Lumix DMC-FZ200 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Panasonic , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Panasonic да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Fotoaparatot Panasonic Lumix DMC-FZ200 e bridge fotoaparat so rezolucija od priblizno 12.1 megapikseli. Senzorot e od tip MOS, a maksimalnata rezolucija na slika e 4000 x 3000 pikseli. Sliki mozhat da se zapisuvaat so razlichni rezolucii, vklu~uvajki i 480 x 480, 640 x 360, 640 x 424, 640 x 480, 1536 x 1536, 1600 x 1200, 1920 x 1080, 1920 x 1920, 2048 x 1360, 2048 x 1536, 2448 x 2448, 2560 x 1440, 2560 x 1712, 2560 x 1920, 2992 x 2992, 3264 x 1840, 3264 x 2176, 3264 x 2448, 4000 x 2248, 4000 x 2672, i 4000 x 3000 pikseli. Poseduva stabilizator na slika, a opti~kiot zum e od 24 x, a digitalniot zum e od 4 x. So minumalna dolzhina na fokusot od 25 milimetri i maksimalna od 672 milimetri, fotoaparatot raspolaga so dijafragma so minimalen broj 2.8 i maksimalen broj 8. Vo vkupno ima 12.8 megapikseli.

Општо
Panasonic
Lumix DMC-FZ200 | DMC-FZ200EP9
фото камера
5025232683680, 5025232683703, 5025232771523, 5025232771530, 5025232771547, 616641724665, 617689550148, 617689550155, 617689550162, 617689550179, 846875436885, 885170087804, 5711783222231, 4056572643646
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Водич за брз почеток (PDF)
Квалитет на слика
Мегапиксели12.1 MP
Тип на камераФотоапарат со единечен непроменлив објектив
Големина на сензор на слика1/2.3 "
Тип сензорMOS
Максимална резолуција на слика4000 x 3000 пиксели
Резолуција(и) на неподвижна слика480 x 480,640 x 360,640 x 424,640 x 480,1536 x 1536,1600 x 1200,1920 x 1080,1920 x 1920,2048 x 1360,2048 x 1536,2448 x 2448,2560 x 1440,2560 x 1712,2560 x 1920,2992 x 2992,3264 x 1840,3264 x 2176,3264 x 2448,4000 x 2248,4000 x 2672,4000 x 3000
Стабилизатор на сликаДа
Вкупно мегапиксели12.8 MP
Поддржани аспект односи3:2, 4:3, 16:9
Систем на леќи
Оптички зум24 x
Дигитален зум4 x
Опсег на фокусна должина4.5 - 108 mm
Минимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)25 mm
Максимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)672 mm
Број на минимална апертура2.8
Број на максимална апертура8
Структура на леќи (елементи/групи)14/11
Екстра/Паметен зум46.9 x
Фокусирање
Режими за автоматско фокусирање (AF)Continuous Auto Focus, Selective Auto Focus
Опсег за нормално фокусирање0.3 - ∞ m
Опсег на макро фокусирање (далечински)1 - ∞ m
Опсег на макро фокусирање (широк)0.01 - ∞ m
Опсег на фокусирање при автоматски режим (далечински)1 - ∞ m
Опсег на фокусирање при автоматски режим (широко)0.01 - ∞ m
Опсег на рачно фокусирање (далечински)1 - ∞ m
Опсег на рачно фокусирање (широк)0.01 - ∞ m
Заклучување на автоматски фокус (AФ)Да
Помошно светло за автоматско фокусирање (AF)Да
Нормален опсег на фокусирање (широк)0.3 - ∞ m
Нормален опсег на фокусирање (далечински)2 - ∞ m
Следење лицаДа
Експозиција на светлина
ISO-чувствителност100,200,400,800,1600,3200,6400,Auto
Режими на изложеност на светлинаAperture priority AE, Manual, Shutter priority AE
Контрола на изложеност на светлинаПрограма АЕ
Корекција на изложеност на светлина± 3EV (1/3EV step)
Мерење на светлинатаCentre-weighted, Spot
Бленда
Најголема брзина на блендата од камерата1 s
Најмала брзина на блендата од камерата60 s
Блиц
Режими на блицотAuto, Forced off, Forced on, Red-eye reduction, Slow synchronization
Опсег на блиц (широк)0.3 - 13.5 m
Опсег на блиц (далечински)1 - 13.5 m
Други функции
Вграден блицДа
HDMI порти количина1
Тип напојувањеAC, Battery
Способност за видеоДа
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Видео резолуции640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформатиAVCHD, MP4
Стапка на кадри во движење за JPEG25 fps
Тип HDЦелосно HD
Систем на формати на аналоген сигналNTSC, PAL
Снимање видеоДа
Аудио
Вграден микрофонДа
Меморија
Внатрешна меморија70 MB
Компатибилни мемориски картичкиSD, SDHC, SDXC
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран3 "
Резолуција на екранот (нумерички )460000 пиксели
Поле во приказ100
Втор екранНе
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
USB верзија2.0
HDMIДа
HDMI тип на конекторМини
Вмрежување
Wi-FiНе
Дизајн
Боја на производотЦрн
Камера
Баланс на бели боиAuto, Cloudy, Daylight, Flash, Incandescent, Shade
Режими на сценаПортрет
ФотоефектиBlack&White, Sepia
Тајмер со самоодложување2, 10 s
ХистограмДа
Уредување на сликиCrop, Resizing
Јазици за приказ на екранот (OSD)DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN
Прилагодување на квалитет на сликаContrast, Saturation, Sharpness
КалендарДа
Тежина и димензии
Ширина125.2 mm
Длабочина110.2 mm
Висина86.6 mm
Тежина537 g
Тежина (со вклучена батерија)588 g
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Напон на батеријата7.2 V
Трајност на батеријата (CIPA-стандард)540 снимки
Капацитет на батеријата1200 mAh
Содржина на пакување
Вклучен софтверPHOTOfunSTUDIO 8.3 PE, SilkyPix Developer Studio, Adobe Reader
Вклучени каблиAC, USB
Вклучен полнач за батеријаДа
Вклучени се батерииДа
Ремче за ракаДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Panasonic Lumix DMC-FZ200 подолу.

Колку тежи Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 тежи 537 g.

Колкава е големината на екранот на Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Големината на екранот на Panasonic Lumix DMC-FZ200 е 3 ".

Која е висината на Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 има висина од 86.6 mm.

Колкава е ширината на Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 има ширина од 125.2 mm.

Која е длабочината на Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 има длабочина од 110.2 mm.

Дали прирачникот за Panasonic Lumix DMC-FZ200 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Panasonic Lumix DMC-FZ200 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати