Palit GeForce GT 430 прирачник

Palit GeForce GT 430
9.1 · 1
PDF прирачник
 · 15 страници
Англиски
прирачникPalit GeForce GT 430

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Palit GeForce GT 430 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео картички и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Palit GeForce GT 430 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Palit GeForce GT 430, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Palit GeForce GT 430 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Palit GeForce GT 430 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Palit GeForce GT 430.

Општо
Марка Palit
Модел GeForce GT 430 | NEAT4300HD01-1081F
Производ Видео картичка
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Процесор
Максимална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Семејство на графички процесор NVIDIA
Графички процесор GeForce GT 430
Фреквенција на процесор 1400 MHz
Графички адаптер RAMDAC 700 MHz
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Максимална аналогна резолуција 2048 x 1536 пиксели
CUDA Да
CUDA-јадра 96
Меморија
Меморија на дискретен графички адаптер 1 GB
Тип на меморија на графички адаптер GDDR3
Мемориска магистрала 128 бит
Брзина на меморискиот часовник 1600 MHz
Проток на меморија (максимален) 25.6 GB/s
Порти и интерфејси
Тип интерфејс PCI Express 2.0
DVI порти количина 1
VGA (D-Sub) порти количина 1
HDMI порти количина 1
Перформанси
Интегриран ТВ тјунер Не
DirectX верзија 11
Верзија на модел на нијансирање 4.1
OpenGL верзија 4.1
Целосно HD Да
Двојна врска DVI Да
HDCP Да
PhysX Да
Дизајн
Тип ладење Активен
Други функции
HDMI Да
Компатибилност за Mac Не
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Palit GeForce GT 430 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати