Onkyo TX-RZ810 прирачник

Onkyo TX-RZ810
8.1 · 1
PDF прирачник
 · 105 страници
Англиски
прирачникOnkyo TX-RZ810

Basic Manual

Hookup
Step1: Choose your Speaker Layout .......................................3
Step2: Connect the Speakers ..................................................9
Step3: Connect the TV ..........................................................11
Step4: Connect the AV Components .....................................13
Step5: Multi-zone Connection ...............................................16
Step6: Connect Other Cables ................................................19
Setup
Step7: Power On & Initial Setup ............................................20
HDMI Setup ...........................................................................21
Playback
Basic Playback ......................................................................22
Network Functions .................................................................23
Others ....................................................................................25
Part Names
Front Panel ............................................................................27
Display ...................................................................................28
Rear Panel ............................................................................29
Remote Controller .................................................................30
The Basic Manual includes information needed when starting up and
also instructions for frequently used operations. The Advanced Manual
has more detailed information and advanced settings.

AV RECEIVER

TX-RZ810

> Before start > Hookup > Setup > Playback > Part Names > Advanced Manual
Troubleshooting | Appendix

Погледнете го бесплатно прирачникот за Onkyo TX-RZ810 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата приемници и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Onkyo TX-RZ810 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Onkyo , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Onkyo да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Onkyo
TX-RZ810 | 4573211150520
приемник
4573211150520, 4573211150506
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm)- W
Канали за аудиоизлез7.2 канали
Тип на приемник-
Излез за напојување по канал (1KHz@6 Ohm)180 W
Целосна хармониска дисторзија (THD)10
Динамичка сила по канал (3 Ома)300 W
Динамичка сила по канал (4 Ома)250 W
Динамичка сила по канал (8 Ома)150 W
Влезна чувствителност200 mV
Ниво на излез200 mV
Влезна импеданса4700 Ω
Излезна импеданса2300 Ω
Аудио дигитално-аналоген конвертор (DAC)32-bit/384kHz
Опсег на фреквенција5 - 1000 Hz
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)106 dB
Поврзување со аналоген аудиоизлезДа
Канали со аналоген аудиоизлез7.2
Влезови
Оптички влез за дигитално аудио2
Влез за ХДМИ8
Коаксијален влез за дигитално аудио1
USB порти количина1
Влез за наизменична струјаДа
Композитен видеовлез2
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)2
Далечинско инфрацрвено внесување (IR)1
Излези
Број на HDMI излези2
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници-
Тригер од 12VДа
Број на активирачки порти од 12V1
Технички детали
Импеданса на централен звучник16 Ω
Број1
Боја на производотЦрн
Приказ на екран (OSD)Да
Рачна далечинска контролаДа
AirPlayДа
Компатибилност за приклучна подлога за AppleiPad, iPhone, iPod
Екран-
АудиодекодерDTS-HD Master Audio, Dolby Surround, Dolby TrueHD
Канал за повратно аудио (ARC)Да
Аналоген аудиовлез7
Фоно (ММ)1
PCM-дигитално аудио24-bit/192 kHz
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA)Да
Тежина и димензии
Ширина435 mm
Длабочина395 mm
Висина201.5 mm
Тежина14000 g
Радио
Број на меморирани станици80
Поддржани радиофреквенцииAM, FM
Интернет-радиоДа
AM опсег522 - 1710 kHz
FM опсег87.5 - 107.9 MHz
Содржина на пакување
FM-антенаДа
AM антенаДа
РачноДа
Вклучени се батерииДа
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклученНе
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување17000 g
Други функции
Ширина на пакување574 mm
Длабочина на пакување490 mm
Висина на пакување335 mm
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)710 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.15 W
AC влезен напон220-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Сертификати
THX сертификатTHX Select2
Вмрежување
Wi-FiДа
BluetoothДа
Ethernet LAN конекција-
Формати на датотека
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
Видео
3D компатибилност-
Складирање
Интегриран читач на картички-
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Onkyo TX-RZ810 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати