Onkyo TX-NR626 прирачник

Onkyo TX-NR626
8.7 · 15
PDF прирачник
 · 140 страници
Англиски
прирачникOnkyo TX-NR626
E
n

AV RECEIVER

TX-NR626

Instruction Manual

Contents

Safety Information and Introduction ............2
Table of Contents...........................................6
Connections .................................................12
Turning On & Basic Operations..................21
Playback........................................................29
Advanced Operations ..................................48
Controlling Other Components...................71
Appendix.......................................................77
Internet Radio Guide
Remote Control Codes

Погледнете го бесплатно прирачникот за Onkyo TX-NR626 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата приемници и е оценет од 15 луѓе со просек од 8.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Onkyo TX-NR626 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Onkyo , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Onkyo да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Onkyo TX-NR626 е приемник со звучен излез од 7.2 канали и моќност од 160 W по канал (1KHz@6 Ohm). Има влезна осетливост од 200 mV, а излезното ниво е исто така 200 mV со однос на сигнал кон шум од 106 dB. Уклучува 6 HDMI влезови, 5 композитни видео влезови и 1 оптички дигитален аудио влез. Отклучува претходно поврзување од 2 SW канали и 16 Ω импеданс. Со претходното поврзување на располагање, поврзувањето на субвуфер е многу лесно и удобно. Овој приемник е направен да обезбеди квалитетен звук за било која намена со будност, јасност и длабочина во звучната слика. Несигурниот хармоничен дисторзија е само 0,08%, што гарантира чиста и убава звучна репродукција. Onkyo TX-NR626 е совршена опција за сите кои бараат врвен звучен квалитет и моќност, за да го подобрат звучниот јазик за своите филмови, музика и игри.

Општо
Onkyo
TX-NR626 | TX-NR626S
приемник
4961330037035, 4961330037042, 751398011191, 751398011863
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm)- W
Канали за аудиоизлез7.2 канали
Излез за напојување по канал (1KHz@6 Ohm)160 W
Целосна хармониска дисторзија (THD)0.08
Влезна чувствителност200 mV
Ниво на излез200 mV
Аудио дигитално-аналоген конвертор (DAC)24-bit/192kHz
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)106 dB
Импеданца16 Ω
Опсег на фреквенција5 - 100000 Hz
Поврзување со аналоген аудиоизлезДа
Канали со аналоген аудиоизлез2 SW
Тип на приемникОпкружувачки звук
Влезови
Влез за ХДМИ6
Композитен видеовлез5
Оптички влез за дигитално аудио1
Коаксијален влез за дигитално аудио2
USB порти количина2
Далечинско инфрацрвено внесување (IR)1
Излези
Број на HDMI излези2
Излези за слушалки1
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници-
Технологија на поврзувањеЖичена и безжична
Формати на датотека
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, LPCM, MP3, OGG, WAV, WMA
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
BluetoothДа
Радио
Поддржани радиофреквенцииAM, FM
Интернет-радиоДа
Поддржани интернет радио услугиLast.fm, Spotify
Систем за радиоподатоци (RDS)Да
RDS-функцииPS, PTY, RT, TP
AM опсег522 - 1710 kHz
FM опсег87.5 - 108 MHz
Број на меморирани станици40
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклученНе
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Видео
Поддржани видеорежими1080p
Слика во сликаДа
3D компатибилностДа
Технички детали
Екран-
АудиодекодерDolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
Поддршка за x.v.ColorДа
Поддршка за длабинска бојаДа
СтабилизаторДа
Приспособување на басотДа
Приспособување на високите тоновиДа
Рачна далечинска контролаДа
Боја на производотСребрена
Засилувач на аудиоДа
Приказ на екран (OSD)Да
Компатибилност за приклучна подлога за AppleНе е поддржано
Фактор на амортизација60
Процесирање на дигитален сигнал (DSP)Да
AirPlay-
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA)Да
Напојување
AC влезен напон230 V
AC влезна фреквенција50 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)600 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.2 W
Тежина и димензии
Ширина435 mm
Длабочина328 mm
Висина173.5 mm
Тежина10000 g
Содржина на пакување
РачноДа
Вклучени се батерииДа
FM-антенаДа
AM антенаДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Onkyo TX-NR626 подолу.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Може ли блутут (bluetooth) уреди од различни марки да се поврзат едни со други?

Да, блутут (bluetooth) е универзална метода која им овозможува на различни уреди опремени со оваа технологија да се поврзат едни со други.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Како најдобро можам да го исчистам приемник?

Малку влажна крпа за чистење или чиста, неправлива, мека крпа најдобро ги отстранува отпечатоците од прсти. Прашината на тешко достапни места најдобро се отстранува со компримиран воздух.

Што е Dolby Atmos (Долби Атмос)?

Dolby Atmos (’Долби Атмос’, од англиски) е технологија која гарантира дека звукот се одзвива од таванот до местото каде што слушате. Ова овозможува да се создаде ефект од 5.1 со само 1 звучник.

Колку тежи Onkyo TX-NR626?

Onkyo TX-NR626 тежи 10000 g.

Која е висината на Onkyo TX-NR626?

Onkyo TX-NR626 има висина од 173.5 mm.

Колкава е ширината на Onkyo TX-NR626?

Onkyo TX-NR626 има ширина од 435 mm.

Која е длабочината на Onkyo TX-NR626?

Onkyo TX-NR626 има длабочина од 328 mm.

Дали прирачникот за Onkyo TX-NR626 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Onkyo TX-NR626 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати