Olympus WS-813 прирачник

Olympus WS-813
6 · 1
PDF прирачник
 · 95 страници
Англиски
прирачникOlympus WS-813

DETAILED

INSTRUCTIONS

DIGITAL VOICE

RECORDER

Thank you for purchasing an Olympus
Digital Voice Recorder.
Please read these instructions for information
about using the product correctly and safely.
Keep the instructions handy for future reference.
To ensure successful recording, we recommend that
you test the record function and volume before use.
EN

dictate.com.au

Погледнете го бесплатно прирачникот за Olympus WS-813 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата снимачи на глас и е оценет од 1 луѓе со просек од 6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Olympus WS-813 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Olympus , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Olympus да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Olympus
WS-813 | V406161BE000
снимач на глас
4545350039950
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Аудио
Максимум време на снимање2122 h
Режими на снимањеHigh Quality (HQ), Long Play (LP), Standard Play (SP), Stereo High Quality (STHQ), Stereo Extra Quality (STXQ)
Вграден микрофонДа
Време на репродукција30 h
Поддржани аудио форматиMP3, WAV, WMA
MP3-проток8 - 320 Kbit/s
WMA-проток8 - 320 Kbit/s
Време на снимање во режим SP1028 h
Време на снимање во режим LP2043 h
Време на снимање во режим HQ522 h
Реакција на фреквенција во режим SP40 - 8000 Hz
Реакција на фреквенција во режим LP40 - 3000 Hz
Реакција на фреквенција во режим HQ40 - 13000 Hz
Меморија
Внатрешна меморија8192 MB
Дисплеј
Тип екранLED
Резолуција на екран108 x 84 пиксели
Дијагонала на екран1.43 "
Големина на екранот (Х x В)27.56 x 23.9 mm
Заднинско осветлувањеДа
Боја на заднинското осветлувањеБела
Звучници
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници1
Излезна моќност80 mW
Дијаметар на звучникот18 mm
Порти и интерфејси
ИнтерфејсUSB
Радио
FM-радиоДа
FM-снимањеДа
Поддржани радиофреквенцииFM
Складирање
Видови медиуми поддржаниВнатрешна меморија и флеш картичка
Батерија
Технологија на батеријатаНикел метал хидрид (NiMH)
Компатибилни големини на батеријатаAAA
Трајност на батеријата (максимална)30 h
Поддржан број на батерии1
Индикатор за капацитетот на батеријатаДа
Технички детали
Боја на производотЦрн
Број на пораки на папка5
Број на пораки по папка300
УСБ-масовно складирањеДа
На полнењеДа
Препознавање говорДа
MP3 репродуцирањеДа
Тежина и димензии
Ширина40 mm
Длабочина14.8 mm
Висина100.2 mm
Тежина- g
Софтвер
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи МасMac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion
Системски барања
Потребно е USBДа
Содржина на пакување
Вклучени се батерииДа
РачноДа
Вклучени каблиUSB
Вклучени слушалкиДа
Други функции
Тип батеријаAAA
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Olympus WS-813 подолу.

Колку тежи Olympus WS-813?

Olympus WS-813 тежи - g.

Колкава е големината на екранот на Olympus WS-813?

Големината на екранот на Olympus WS-813 е 1.43 ".

Која е висината на Olympus WS-813?

Olympus WS-813 има висина од 100.2 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Olympus WS-813?

Резолуцијата на екранот на Olympus WS-813 е 108 x 84 пиксели.

Колкава е ширината на Olympus WS-813?

Olympus WS-813 има ширина од 40 mm.

Која е длабочината на Olympus WS-813?

Olympus WS-813 има длабочина од 14.8 mm.

Дали прирачникот за Olympus WS-813 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Olympus WS-813 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати