Numark NS6 прирачник

Numark NS6
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 36 страници
Англиски
прирачникNumark NS6
4

CONNECTION DIAGRAM

POWER/USB CABLE SETUP

MICROPHONE
TURNTABLE CD PLAYER
COMPUTER
POWER
HOUSE AMP BOOTH AMP
1 2 3
4 5
6 7

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Numark NS6 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Опрема за Диџеи и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Numark NS6 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Numark NS6, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Numark NS6 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Numark NS6 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Numark NS6.

Општо
Марка Numark
Модел NS6
Производ Опрема за Диџеи
EAN 676762187510, 0676762187510, 0720189178955, 0777786327996
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Аудио
Број на канали 4 канали
Дигитална обработка на звук 24 бит
Стапка на семплирање 441 kHz
Порти и интерфејси
MIDI-излез Да
Излез на кабината (1/4 инчи) 1
Дисплеј
Екран Да
Екран на допир Не
Други функции
Димензии (ШхДхВ) 603 x 340 x 64 mm
Тежина и димензии
Тежина 6330 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Numark NS6 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати