Nokia Asha 201 прирачник

Nokia Asha 201
5.4 · 1
PDF прирачник
 · 37 страници
Англиски
прирачникNokia Asha 201

Nokia 201 User Guide

Issue 1.0

Погледнете го бесплатно прирачникот за Nokia Asha 201 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата мобилни телефони и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Nokia Asha 201 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Nokia , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Nokia да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Nokia
Asha 201 | A00004077
мобилен телефон
6438158427761, 6438158426054
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран2.4 "
Резолуција на екран320 x 240 пиксели
Екран на допирНе
Тип екранLCD
Број на бои на екранот262144 бои
Надворешен екранНе
Меморија
Поддршка за флеш-картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMicroSD (TransFlash)
Внатрешна меморија64 MB
Максимална големина на мемориска картичка32 GB
Камера
Задна камераДа
Резолуција на задната камера (нумеричка)2 MP
Резолуција на задната камера1600 x 1200 пиксели
Дигитален зум4 x
Тајмер за самостојно сликањеДа
Баланс на бели боиAuto, Daylight, Fluorescent, Incandescent
Вмрежување
Wi-FiНе
Податочна мрежаEDGE, GPRS, GSM
WAP2.0
Поддржани GSM-опсези850,900,1800,1900 MHz
GPRS-класа со повеќе отвори12
Способност за SIM-картичкаЕдинечна СИМ
Пренос на податоци
BluetoothДа
Bluetooth верзија2.1+EDR
Порти и интерфејси
USB конектор типMicro-USB B
USB верзија2.0
Поврзување слушалки3,5 мм
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки)Да
Протоколи за е-поштаIMAP4, POP3, SMTP
Инстантни пораки (IM)Да
Поддршка за прилози по е-поштаДа
Видео
ВидеоповикНе
Резолуција на снимање видео (макс)176 x 144 пиксели
Репродукција на видеоДа
Снимање видеоДа
Максимална стапка на рамки10 fps
Аудио
FM-радиоДа
Тип ѕвонењеMP3
Музички плеерДа
Снимање гласДа
Поддржани аудио форматиAAC, AMR, MIDI, MP3, MP4, WMA
Вклучен микрофонДа
Гласовни кодециEFR
Тежина и димензии
Волумен85 cm³
Тежина105 g
Ширина64.1 mm
Длабочина14 mm
Висина115.4 mm
Напојување
Капацитет на батеријата1430 mAh
Тип батеријаBL-5J
Време за разговор (2G)7 h
Време во состојба на подготвеност (2G)890 h
Технички детали
Тип претплата-
Боја на производотГрафитна
Поддржани формати на сликаBMP, JPG, PNG, WBMP
Контрола за гласностаДигитални
Функција за алармДа
Инсталиран оперативен системSymbian, 40
Функции на телефон
ФорматПлочка
Управување со лични информации (PIM)Alarm clock, Calculator, Calendar, Converter, Countdown timer, Events reminder, Notes, Recorder, Stopwatch, To-do list
Јава-технологијаДа
Известување со вибрацијаДа
Капацитет на именикот1000 влезови
ИнтерфонДа
ПерсонализацијаIcons, Menu, Shortcuts, Themes
Перформанси на ГПС
GPSНе
Лоцирање на положбатаНе
Тастатура
Распоред на тастатураQWERTY
Копче за навигирањеДа
Функции за управување
Поддршка за групи со контактиДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Прирачник за кориснициДа
Управување со повик
Тајмер за повициДа
Повик на чекањеДа
Повик на чекањеДа
Пренасочување повициДа
Други функции
Способност за видеоДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Nokia Asha 201 подолу.

Колку тежи Nokia Asha 201?

Nokia Asha 201 тежи 105 g.

Колкава е големината на екранот на Nokia Asha 201?

Големината на екранот на Nokia Asha 201 е 2.4 ".

Која е висината на Nokia Asha 201?

Nokia Asha 201 има висина од 115.4 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Nokia Asha 201?

Резолуцијата на екранот на Nokia Asha 201 е 320 x 240 пиксели.

Колкава е ширината на Nokia Asha 201?

Nokia Asha 201 има ширина од 64.1 mm.

Која е длабочината на Nokia Asha 201?

Nokia Asha 201 има длабочина од 14 mm.

Каков вид на USB приклучок има Nokia Asha 201?

Nokia Asha 201 има Micro-USB B приклучок.

Дали прирачникот за Nokia Asha 201 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Nokia Asha 201 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати