NGM-Mobile YC-P508/TT прирачник

NGM-Mobile YC-P508/TT
8.8 · 1
PDF прирачник
 · 166 страници
Англиски
прирачникNGM-Mobile YC-P508/TT

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за NGM-Mobile YC-P508/TT тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Паметни телефони и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со NGM-Mobile YC-P508/TT или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за NGM-Mobile YC-P508/TT, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на NGM-Mobile YC-P508/TT да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

NGM-Mobile YC-P508/TT спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на NGM-Mobile YC-P508/TT.

Општо
Марка NGM-Mobile
Модел YC-P508/TT
Производ Паметен телефон
EAN 8020597808355
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 5 "
Резолуција на екран 720 x 1280 пиксели
Тип екран IPS
Технологија со допир Повеќекратен допир
Тип екран на допир Капацитивен
Други функции
Екран на допир Да
Сензори
Сензор за ориентација Да
Сензор за близина Да
Брзиномер Да
Сензор за амбиентално светло Да
Мултимедиумски
Поддржани аудио формати AAC,MIDI,MP3,OGG,WAV
Поддржани видеоформати 3GP,AVI,MPEG4
Поддржани формати на слика -
FM-радио Да
Процесор
Фреквенција на процесор 1.3 GHz
Семејство на процесорот MediaTek
Архитектура на процесорот ARM Cortex-A7
Процесор број на јадра 4
64-битна пресметка Да
Модел на процесорот MT6735A
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки) Да
Инстантни пораки (IM) Да
Short Message Service (SMS) Да
Е-пошта Да
Муабет Да
Управување со повик
Повик на чекање Да
Пренасочување повици Да
Повик на чекање Да
ИД на повикувач Да
Конференциски повик Да
Брзо бирање Да
Перформанси
Интерфон Да
Известување со вибрација Да
Видеоповик Да
Управување со лични информации (PIM) Alarm clock,Calculator,Calendar
Складирање
RAM-капацитет 2 GB
Капацитет на внатрешна меморија 16 GB
Компатибилни мемориски картички MicroSD (TransFlash)
Максимална големина на мемориска картичка 64 GB
Камера
Резолуција на задната камера (нумеричка) 13 MP
Автоматско фокусирање Да
Блиц на задната камера Да
Препознавање на лице Да
Режими за снимање видеа 1080p
Максимална стапка на рамки 25 fps
Резолуција на брзина на сликање 1920x1080@25fps
Geotagging Да
Тајмер за самостојно сликање Да
Откривање на насмевка Да
Резолуција на предната камера (нумеричка) 8 MP
Тип предна камера Единечна камера
Тип задна камера Единечна камера
Батерија
Технологија на батеријата Литиум-јон (Li-Ion)
Капацитет на батеријата 2000 mAh
Време за разговор (2G) 20 h
Време за разговор (3G) 11 h
Време во состојба на подготвеност (3G) 225 h
Вмрежување
Способност за SIM-картичка Двојна SIM
Wi-Fi Да
Тип SIM картичка MicroSIM
Стандарди за 2G GSM
3G-стандарди UMTS,WCDMA
4G стандарди LTE
Bluetooth Да
Bluetooth верзија 4.0
2G опсег (примарна SIM) 850,900,1800,1900 MHz
Поддржани 3G-опсези 900,2100 MHz
Поддржан 4G опсег 800,1800,2600 MHz
Врзување (режим за модем) Да
Генерација на мобилна мрежа 4G
Порти и интерфејси
USB порти Да
USB конектор тип Микро-USB
HDMI порти количина 0
Поврзување слушалки 3,5 мм
Тежина и димензии
Тежина 138 g
Ширина 72.6 mm
Длабочина 8.55 mm
Висина 144.4 mm
Дизајн
Формат Плочка
Боја на производот Титаниум
Сертификати
(EU) Вредност на стапка за специфично апсорбирање (SAR) - W/kg
SAR на слушалката (ЕУ) 0.999 W/kg
Категорија SAR на слушалката (ЕУ) -
SAR на уредот (ЕУ) - W/kg
Категорија на SAR на уредот (ЕУ) -
Софтвер
Инсталиран оперативен систем Android 5.1
Платформа Android
Платформа за дистрибуирање апликации Google Play
Тип претплата Без претплата
Содржина на пакување
Кратко упатство за вклучување Да
Вклучени кабли USB
Пакување батерии Да
Вклучени слушалки Да
Навигација
GPS Да
Потпомогнат GPS (A-GPS) Да
Лоцирање на положбата Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за NGM-Mobile YC-P508/TT подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати