NGM-Mobile Echo прирачник

NGM-Mobile Echo
7.5 · 1
PDF прирачник
 · 84 страници
Англиски
прирачникNGM-Mobile Echo

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за NGM-Mobile Echo тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Паметни телефони и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со NGM-Mobile Echo или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за NGM-Mobile Echo, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на NGM-Mobile Echo да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

NGM-Mobile Echo спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на NGM-Mobile Echo.

Општо
Марка NGM-Mobile
Модел Echo
Производ Паметен телефон
EAN 8020597805637
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 1.8 "
Резолуција на екран 160 x 128 пиксели
Екран на допир Не
Тип екран TFT
Број на бои на екранот 262144 бои
Надворешен екран Не
Меморија
Поддршка за флеш-картички Не
Компатибилни мемориски картички Не е поддржано
Внатрешна меморија 32 MB
Камера
Задна камера Не
Вмрежување
Способност за SIM-картичка Единечна СИМ
Wi-Fi Не
Податочна мрежа GSM
WAP -
2G опсег (примарна SIM) 900,1900 MHz
Пренос на податоци
Bluetooth Не
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки) Не
Е-пошта Не
Видео
Видеоповик Не
Аудио
FM-радио Да
Тип ѕвонење -
Напојување
Технологија на батеријата Литиум-јон (Li-Ion)
Капацитет на батеријата 600 mAh
Време за разговор (2G) 4 h
Време во состојба на подготвеност (2G) 380 h
Тежина и димензии
Тежина 70 g
Ширина 51.5 mm
Длабочина 13.7 mm
Висина 112 mm
Технички детали
Тип претплата Без претплата
Боја на производот Црн
Тип Основен модел на телефон
Функција за аларм Да
Поддршка за јазици DEU,ENG,ESP,FRE,ITA
Функции на телефон
Формат Плочка
Управување со лични информации (PIM) Будилник
Известување со вибрација Да
Интерфон Да
Перформанси на ГПС
GPS Не
Лоцирање на положбата Не
Управување со повик
Тајмер за повици Да
Брзо бирање Да
Повик на чекање Да
Повик на чекање Да
Сертификати
(EU) Вредност на стапка за специфично апсорбирање (SAR) 0.692 W/kg
SAR на слушалката (ЕУ) - W/kg
Категорија SAR на слушалката (ЕУ) -
SAR на уредот (ЕУ) - W/kg
Категорија на SAR на уредот (ЕУ) -
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за NGM-Mobile Echo подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати