Netgear WNDA4100 прирачник

Netgear WNDA4100
7.9 · 1
PDF прирачник
 · 24 страници
Англиски

Погледнете го бесплатно прирачникот за Netgear WNDA4100 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата мрежни картички/адаптери и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Netgear WNDA4100 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Netgear , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Netgear да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Netgear
WNDA4100 | WNDA4100-100WWS
мрежна картичка/адаптер
606449081626
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Табеларни податоци (PDF)
Порти и интерфејси
Технологија на поврзувањеБезжична
Интерфејс на домаќинUSB
ИнтерфејсWLAN
Дизајн
ВнатрешнаНе
Чипови-
Боја на производотЦрн
ЛЕД-индикаториДа
Вмрежување
Стапка на пренесување податоци (максимална)450 Mbit/s
Мрежни стандардиIEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Опсег на фреквенција2.4 - 5 GHz
Wi-FiДа
Поддржани стапки на пренос на податоци за WLAN450 Mbit/s
Безбедносни алгоритмиWPA2, WPA2-PSK, WPS
Wi-Fi опсегДвојно фреквенциско подрачје (2,4 GHz / 5 GHz)
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Минимум процесорIntel® Pentium®
Тежина и димензии
Ширина86.8 mm
Длабочина27.6 mm
Висина13.4 mm
Тежина19.5 g
Одржливост
Сертификати за одржливостRoHS
Содржина на пакување
РачноДа
Други функции
Кратко упатство за вклучувањеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Netgear WNDA4100 подолу.

Колку тежи Netgear WNDA4100?

Netgear WNDA4100 тежи 19.5 g.

Која е висината на Netgear WNDA4100?

Netgear WNDA4100 има висина од 13.4 mm.

Колкава е ширината на Netgear WNDA4100?

Netgear WNDA4100 има ширина од 86.8 mm.

Која е длабочината на Netgear WNDA4100?

Netgear WNDA4100 има длабочина од 27.6 mm.

Дали прирачникот за Netgear WNDA4100 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Netgear WNDA4100 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати