MSI Wind Top 24 6QE-043EU прирачник

MSI Wind Top 24 6QE-043EU
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 36 страници
Англиски
прирачникMSI Wind Top 24 6QE-043EU

Preface

1
User's Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI Wind Top 24 6QE-043EU тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI Wind Top 24 6QE-043EU или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
MSI
Wind Top 24 6QE-043EU | 9S6-AEA111-043
стационарен сметач
4719072474805
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран23.6 "
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Тип HDЦелосно HD
ЛЕД-заднинско светлоДа
Екран на допирНе
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Површина на екранотМат
Облик на екранотРамен
Други функции
Отстранлив екранНе
Автономен режим-
Процесор
Фреквенција на процесор2.6 GHz
Семејство на процесоротIntel® Core™ i7
Модел на процесоротi7-6700HQ
Фреквенција на засилување на процесорот3.5 GHz
Процесор број на јадра4
Нишки на процесорот8
Кеш за процесорот6 MB
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Брзина на системската магистрала8 GT/s
64-битна пресметкаДа
Верзија на отворите за PCI Express3.0
Приклучок за процесоротBGA 1440
Литографија на процесорот14 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориR0
Тип магистралаDMI3
Број на QPI-врски-
Thermal Design Power (TDP)45 W
Серија на процесоротIntel® Core i7-6700 Mobile series
Максимален број на патеки за PCI Express16
Конфигурации на PCI Express1x16, 2x8, 1x8+2x4
Конфигурирање на минималната термичка моќност на дизајнот35 W
Tjunction100 °C
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот64 GB
Процесор без конфликтиДа
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3L-SDRAM, LPDDR3-SDRAM, DDR4-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1866,2133,1600 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)34.1 GB/s
Мемориски канали поддржани од процесоротДвоен
ECC поддржано од процесоротНе
Предна магистрала на процесорот- MHz
Кодно име на процесоротSkylake
Код на процесоротSR2FQ
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот6-та ген Intel® Core™ i7
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® HM170
Тип на производКомпјутер „Се во едно“
Меморија
Внатрешна меморија8 GB
Максимална внатрешна меморија32 GB
Тип внатрешна меморијаDDR4-SDRAM
Мемориски отвори2
Типови отвори за меморијаSO-DIMM
Брзина на меморискиот часовник2133 MHz
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 8 GB
Формат на меморијаDIMM/SO-DIMM
Складирање
Вкупен капацитет за складирање1128 GB
Интегриран читач на картичкиДа
Медиум за складирањеHDD+SSD
Број на инсталирани податочни единици за складирање2
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск1000 GB
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Број на SSDs инсталиран1
Капацитет на SSD128 GB
Компатибилни мемориски картичкиMMC, Memory Stick (MS), SD
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi
Графика
Модел на дискретен графички адаптерNVIDIA® GeForce® GTX 960M
Меморија на дискретен графички адаптер4 GB
Тип на меморија за дискретна графикаGDDR5
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 530
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер350 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1050 MHz
Максимална вградена меморија на графичкиот адаптер1.7 GB
Број на поддржани екрани (вградена графика)3
Верзија на DirectX на вградениот графички адаптер12.0
Верзија на OpenGL на вградениот графички адаптер4.4
ИД на вграден графички адаптер0x191B
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Аудио
Вградени звучнициДа
Вграден микрофонДа
АудиосистемNahimic Audio
Вмрежување
Wi-FiДа
Wi-Fi стандардиWi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
BluetoothДа
Bluetooth верзија4.2
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A5
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип C0
Број на порти за USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) тип A0
Број на порти за USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) тип C0
Thunderbolt порти количина0
HDMI порти количина2
Thunderbolt 3 порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 10 Home
Дизајн
Боја на производотBlack, Red
Камера
Вградена камераДа
Вкупно мегапиксели2 MP
Резолуција на камера1920 x 1980 пиксели
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја230 W
Тежина и димензии
Ширина (со држач)583.6 mm
Длабочина (со држач)434.3 mm
Висина (со држач)32.4 mm
Тежина (со држачот)9470 g
Содржина на пакување
Вклучено глувчеНе
Вклучена тастатураНе
Процесор посебни карактеристики
Intel® Smart Response TechnologyДа
Intel Turbo Boost Technology2.0
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyДа
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Да
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyДа
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоДа
Intel® Insider™Да
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel AES New InstructionsДа
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Intel® Secure KeyДа
Intel® TSX-NIНе
Intel програма за стабилна слика (SIPP)Не
Intel® OS GuardДа
Intel екстензии за чување на софтверот (Intel SGX)Да
Intel Clear Video Technology for MIDДа
Intel® 64Да
Execute Disable BitДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Големина на пакувањето на процесорот42 x 28 mm
Поддржани множества со упатстваSSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0
CPU конфигурирање (максимум)1
Достапни вградени опцииНе
Графика и IMC-литографија14 nm
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Да
Intel верзија на технологијата за паметен одговор1.00
Intel верзија на програмата за стабилна слика (SIPP)0.00
Intel верзија на технологијата за безбедни копчиња1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Intel верзија за предност на мали бизниси (SBA)1.00
Intel® TSX-NI верзија1.00
ARK ID на процесорот88967
Intel Identity Protection TechnologyДа
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI Wind Top 24 6QE-043EU подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати