MSI Wind Box DC100-009EU прирачник

MSI Wind Box DC100-009EU
7.7 · 1
PDF прирачник
 · 50 страници
Англиски
прирачникMSI Wind Box DC100-009EU

Wind Box DC100

Personal Computer

MS-B023 (V1.X) System

G52-B0231X1

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI Wind Box DC100-009EU тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI Wind Box DC100-009EU или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
MSI
Wind Box DC100-009EU | 9S6-B023-009
Стационарен сметач
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесоротAMD E
Модел на процесоротE-450
Број на инсталирани процесори1
Процесор број на јадра2
Фреквенција на процесор1.65 GHz
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот1 MB
Процесор производителотAMD
Други функции
Максимален број на SMP-процесори1
Инсталирана дискетна единицаНе
Фамилија на графички адаптерAMD
ПлатформаPC
Тип напојувањеAC/DC
HDMIДа
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
USB конектор типUSB тип А
Перформанси
Чипови на матичната плочаAMD A50M
АудиосистемHD
Канали за аудиоизлез5.1 канали
Тип на производМини PC
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Максимална внатрешна меморија4 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 GB
Мемориски отвори1x SO-DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Брзина на меморискиот часовник1333 MHz
Складирање
Интегриран читач на картичкиДа
Вкупен капацитет за складирање320 GB
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск320 GB
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Интерфејс на тврдиот дискSATA II
Големина на тврдиот диск2.5 "
Тип оптичка податочна единицаНе
Графика
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 6320
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 6000
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Home Premium
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
USB 2.0 порти количина6
Број на сериски порти0
Број на паралелни порти0
PS/2 порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Излез на линијатаДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ШтекерДа
DVI портиНе
Излезна порта за S/PDIFДа
Излези за слушалки1
HDMI порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Подготвен Wake-on-LANДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Стапка на податоци за Wi-Fi (максимум)150 Mbit/s
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Дизајн
Тип шасијаNettop
Боја на производотБела
Тежина и димензии
Ширина34.94 mm
Длабочина150.93 mm
Висина191.8 mm
Тежина830 g
Напојување
Напојување40 W
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI Wind Box DC100-009EU подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати