MSI P67A-C43(B3) прирачник

MSI P67A-C43(B3)
7.3 · 1
PDF прирачник
 · 82 страници
Англиски
прирачникMSI P67A-C43(B3)

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI P67A-C43(B3) тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI P67A-C43(B3) или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI P67A-C43(B3), а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI P67A-C43(B3) да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

MSI P67A-C43(B3) спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на MSI P67A-C43(B3).

Општо
Марка MSI
Модел P67A-C43(B3) | 7673-021R
Производ Матична плоча
EAN 4719072217266
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија 32 GB
Број на отвори за меморија 4
Меморија напон 1.5 V
Поддржани капацитети за меморискиот модул 1GB,2GB,4GB
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600,2133 MHz
Мемориски канали Dual-channel
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот LGA 1155 (Socket H2)
Серија на компатибилни процесори Intel Core i3,Intel Core i5,Intel Core i7
Поддржани магистрали за системот на процесорот 1066,1333 MHz
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 2
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 4
CD/AUX аудио влез Да
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Приклучок за вентилатор Да
Број на SATA II приклучоци 4
Број на SATA III приклучоци 2
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 8
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 1
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 2
Оптички излез за дигитално аудио 1
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Компатибилни оперативни системи Win XP/Vista/7 32/64bit
Аудиочип Realtek ALC892
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Компонента за PC
Тип напојување ATX
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Вграден графички адаптер Не
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 3
Отвори за PCI Express x1 3
Тежина и димензии
Ширина 215 mm
Длабочина 305 mm
Други функции
Тип интерфејс на вториот контролер SATAIII 6Gb/s
Тип интерфејс на контролер SATAII 3Gb/s
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,5,10
Вмрежување
Мрежни функции 10/100/1000 Mbps
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Брз етернет
BIOS
Тип BIOS AMI
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI P67A-C43(B3) подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати