MSI H61M-P20 прирачник

MSI H61M-P20
7.3 · 4
PDF прирачник
 · 159 страници
Англиски
прирачникMSI H61M-P20

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI H61M-P20 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 4 луѓе со просек од 7.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI H61M-P20 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI H61M-P20, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI H61M-P20 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

MSI H61M-P20 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на MSI H61M-P20.

Општо
Марка MSI
Модел H61M-P20 | 7788-010R
Производ Матична плоча
EAN 4719072252922
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Број на отвори за меморија 2
Типови отвори за меморија DIMM
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Мемориски канали Dual-channel
Меморија напон 1.5 V
ECC Не
Не-ECC Да
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333 MHz
Поддржани капацитети за меморискиот модул 1GB,2GB,4GB,8GB
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот LGA 1155 (Socket H2)
Серија на компатибилни процесори Intel Celeron G,Intel Pentium
Максимален број на SMP-процесори 1
Брзина на системската магистрала 5 GT/s
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.0 2
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 0
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на ESTX-приклучоци 1
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 2
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Број на SATA II приклучоци 4
Број на SATA III приклучоци 0
Паралелен приклучок Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
USB 2.0 порти количина 6
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
eSATA порти количина 0
PS/2 порти количина 2
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Не
VGA (D-Sub) порти количина 1
DVI-D порти количина 1
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Компонента за PC
Семејство на чиповите од матичната плоча Intel
Формат на матична плоча micro ATX
Чипови на матичната плоча Intel® H61
Тип ладење Пасивни
Аудиочип Realtek ALC887
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA II
Процесор посебни карактеристики
Доверлив модул на платформа (TPM) Да
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Вграден графички адаптер Да
Максимална меморија на графички адаптер 1759 MB
Графички адаптер HD Graphics
Фамилија на графички адаптер Intel
OpenGL верзија 3.1
DirectX верзија 11
Дискретна графичка поддршка Да
Други функции
Сериски порти преку внатрешен влез Да
Паралелна порта преку внатрешен влез Да
Двојна врска DVI Да
Тип интерфејс на контролер Intel H61 (B3)
Кратко упатство за инсталација Да
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI Express x1 1
Верзија на отворите за PCI Express 2.0,3.0
Конфигурации на PCI Express 1x16
Тежина и димензии
Ширина 226 mm
Длабочина 173 mm
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Не
Мрежни функции Брз етернет
Bluetooth Не
Контрола на LAN Realtek RTL8105E
Тип интерфејс за Ethernet Брз етернет
BIOS
Тип BIOS UEFI
Чист CMOS-бајпас Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI H61M-P20 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати