MSI E350IS-E45 прирачник

MSI E350IS-E45
8.2 · 1
PDF прирачник
 · 121 страници
Англиски
прирачникMSI E350IS-E45

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI E350IS-E45 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI E350IS-E45 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
MSI
E350IS-E45 | E350IS-E45
матична плоча
0816909082463
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија8 GB
Број на отвори за меморија2
Меморија напон1.5 V
Поддржани брзини за меморискиот часовник1066,1333 MHz
Процесор
Процесор производителотAMD
Приклучок за процесоротNA (интегрирана ЦПУ)
Модел на процесоротE-350
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци4
Приклучоци за USB 2.02
ATX Power приклучок (со 24 игли)Да
Број на паралелни ATA приклучоци0
TPM-приклучокДа
Приклучок за вентилатор за централна процесна единицаДа
Број на ESTX-приклучоци1
Аудиоприклучок за предниот панелДа
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина1
USB 2.0 порти количина6
Firewire (IEEE 1394) порти0
Порти за модем (RJ-11)0
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези за слушалки2
VGA (D-Sub) порти количина1
eSATA порти количина0
DVI-D порти количина0
HDMI порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFДа
Оптички излез за дигитално аудио1
Број на сериски порти1
Карактеристики
Формат на матична плочаmini ITX
Чипови на матичната плочаAMD A50M
Компатибилни оперативни системи-
Канали за аудиоизлез7.1 канали
АудиочипRealtek ALC887
Компонента заPC
Тип напојувањеATX
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирањеНе е поддржано
Вграден графички адаптер-
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x161
Тежина и димензии
Ширина170 mm
Длабочина170 mm
Вмрежување
Мрежни функцииГигабит етернет
Контрола на LANRealtek RTL8111E
BIOS
Тип BIOS-
Содржина на пакување
Вклучени двигателиДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI E350IS-E45 подолу.

Колкава е ширината на MSI E350IS-E45?

MSI E350IS-E45 има ширина од 170 mm.

Која е длабочината на MSI E350IS-E45?

MSI E350IS-E45 има длабочина од 170 mm.

Дали прирачникот за MSI E350IS-E45 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за MSI E350IS-E45 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати