MSI Aegis Ti-005EU прирачник

MSI Aegis Ti-005EU
6.3 · 1
PDF прирачник
 · 32 страници
Англиски
прирачникMSI Aegis Ti-005EU

Aegis Series

Personal Computer

Aegis B901/ B902

G52-B9011X1

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI Aegis Ti-005EU тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI Aegis Ti-005EU или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
MSI
Aegis Ti-005EU | AEGIS TI-005EU
стационарен сметач
4719072470036
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор4 GHz
Семејство на процесоротIntel® Core™ i7
Модел на процесоротi7-6700K
Процесор број на јадра4
Фреквенција на засилување на процесорот4.2 GHz
Приклучок за процесоротLGA 1151 (приклучок H4)
Кеш за процесорот8 MB
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Брзина на системската магистрала8 GT/s
Нишки на процесорот8
Број на инсталирани процесори1
Верзија на отворите за PCI Express3.0
Литографија на процесорот14 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориR0
Тип магистралаDMI2
Број на QPI-врски0
Thermal Design Power (TDP)91 W
Серија на процесоротIntel Core i7-6700 Desktop series
Максимален број на патеки за PCI Express16
Конфигурации на PCI Express1x16, 2x8, 1x8+2x4
Tcase64 °C
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот64 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3L-SDRAM, DDR4-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1600,2133 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)34.2 GB/s
Напон на меморијата поддржан од процесорот1.35 V
Предна магистрала на процесорот- MHz
Кодно име на процесоротSkylake
ECC поддржано од процесоротНе
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот6-та ген Intel® Core™ i7
Процесор посебни карактеристики
Процесор без конфликтиДа
Intel Turbo Boost Technology2.0
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyДа
Intel Anti-Theft TechnologyДа
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Не
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyДа
Intel® 64Да
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Intel® TSX-NIДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel програма за стабилна слика (SIPP)Не
Intel AES New InstructionsДа
Intel® Secure KeyДа
Intel® OS GuardДа
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Execute Disable BitДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel® Smart CacheДа
Intel Enhanced Halt State-
Intel Demand Based Switching-
Intel Clear Video Technology for MID-
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваAVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2
Скалирање1S
CPU конфигурирање (максимум)1
Графика и IMC-литографија14 nm
Спецификација на термалното решениеPCG 2015D
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Да
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel верзија на програмата за стабилна слика (SIPP)0.00
Intel верзија на технологијата за безбедни копчиња1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Intel верзија за предност на мали бизниси (SBA)1.00
Intel® TSX-NI верзија1.00
Intel Rapid Storage Technology-
ARK ID на процесорот88195
Intel Identity Protection TechnologyДа
Intel екстензии за чување на софтверот (Intel SGX)Да
Меморија
Мемориски каналиДвоен канал
Внатрешна меморија32 GB
Тип внатрешна меморијаDDR4-SDRAM
Максимална внатрешна меморија32 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)4 x 8 GB
Мемориски отвори2x DIMM
Брзина на меморискиот часовник2133 MHz
Складирање
Вкупен капацитет за складирање2512 GB
Интегриран читач на картичкиНе
Медиум за складирањеHDD+SSD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск2000 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA III
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Број на SSDs инсталиран2
Капацитет на SSD256 GB
Интерфејс за тврдата податочна единицаNVMe, SATA
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi
Формат на SSDM.2
Вкупен капацитет за SSDs256 GB
NVMeДа
Графика
Модел на дискретен графички адаптерNVIDIA® GeForce® GTX 1070
Тип на меморија за дискретна графикаGDDR5
Меморија на дискретен графички адаптер8 GB
Број на дискретни графички адаптери2
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 530
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер350 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1150 MHz
Максимална вградена меморија на графичкиот адаптер1.7 GB
Број на поддржани екрани (вградена графика)3
Верзија на DirectX на вградениот графички адаптер12.0
Верзија на OpenGL на вградениот графички адаптер4.4
ИД на вграден графички адаптер1912
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Вграден графички адаптерДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 10 Home
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000Base-T(X)
Wi-FiДа
Wi-Fi стандардиWi-Fi 5 (802.11ac)
BluetoothДа
Bluetooth верзија4.2
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 5 (802.11ac)
Модел на WLAN-контролерIntel Dual Band Wireless-AC 3165
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина4
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A5
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип C0
Број на порти за USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) тип A1
Број на порти за USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) тип C1
Thunderbolt 3 порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина0
DVI портиНе
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина1
PS/2 порти количина1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Влез за микрофонДа
Излези за слушалки1
ШтекерДа
Излез на линијатаДа
Излезна порта за S/PDIFДа
Дизајн
Тип шасијаДесктоп
Боја на производотЦрн
Перформанси
Тип на производPC
Чипови на матичната плочаIntel® B150
Канали за аудиоизлез7.1 канали
Напојување
Напојување350 W
Тежина и димензии
Ширина169.2 mm
Длабочина433.18 mm
Висина376.11 mm
Тежина10500 g
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Bronze
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
РачноДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Други функции
Број на оптички податочни единици1
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI Aegis Ti-005EU подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати