MSI 870S-C45 прирачник

MSI 870S-C45
7.7 · 1
PDF прирачник
 · 153 страници
Англиски
прирачникMSI 870S-C45

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за MSI 870S-C45 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со MSI 870S-C45 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за MSI 870S-C45, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на MSI 870S-C45 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

MSI 870S-C45 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на MSI 870S-C45.

Општо
Марка MSI
Модел 870S-C45 | 870S-C45 (FX)
Производ Матична плоча
EAN 4719072235932, 0471907223593
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Број на отвори за меморија 2
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Мемориски канали Dual-channel
Меморија напон 1.5 V
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600 MHz
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Директна меморија Да
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Socket AM3+
Серија на компатибилни процесори AMD Phenom II X2,AMD Phenom II X3,AMD Phenom II X4,AMD Phenom II X6
Максимален број на SMP-процесори 1
Брзина на системската магистрала 5.2 GT/s
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.0 3
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 0
Приклучок за вентилатор Да
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 2
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Број на SATA II приклучоци 0
Број на SATA III приклучоци 6
Приклучок за ESP (со 8 игли) Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
USB 2.0 порти количина 6
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
eSATA порти количина 0
Број на сериски порти 1
PS/2 порти количина 2
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 1
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Компонента за PC
Семејство на чиповите од матичната плоча AMD
Формат на матична плоча ATX
Чипови на матичната плоча AMD 870 (RX881)
Јужен мост на матичната плоча AMD SB850
Аудиочип Realtek ALC887
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Компатибилни оперативни системи Windows 98 SE\nWindows ME\nWindows 2000\nWindows XP\nWindows Vista\nWindows 7
Тип напојување ATX
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA III
RAID-нивоа 0,1,10,JBOD
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Вграден графички адаптер Не
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 2
Отвори за PCI Express x1 3
Верзија на отворите за PCI Express 2.0
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 190 mm
Други функции
Кратко упатство за инсталација Да
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Гигабит етернет
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
BIOS
Тип BIOS -
Копче за Clear CMOS Да
Чист CMOS-бајпас Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за MSI 870S-C45 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати