Matrox Millennium P750 прирачник

Matrox Millennium P750
9 · 1
PDF прирачник
 · 69 страници
Англиски
прирачникMatrox Millennium P750
User Guide
10818-301-0322
2008.12.01
Matrox Parhelia
Matrox Millennium P750
Matrox Millennium P690
Matrox Millennium P650
ENGLISH

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Matrox Millennium P750 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео картички и е оценет од 1 луѓе со просек од 9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Matrox Millennium P750 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Matrox Millennium P750, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Matrox Millennium P750 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Matrox Millennium P750 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Matrox Millennium P750.

Општо
Марка Matrox
Модел Millennium P750 | P75-MDDA8X64F
Производ Видео картичка
EAN 5051964544050, 790750108889, 7907501088892, 790750140889, 790750209258, 7907502092584, 0790750108889, 0790750209258, 0790750140889
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Тип на меморија на графички адаптер GDDR
Мемориска магистрала 128 бит
Процесор
Графички процесор -
Максимална резолуција 2048 x 1536 пиксели
Графички адаптер RAMDAC 400 MHz
Максимална аналогна резолуција 2048 x 1536 пиксели
Максимална дигитална резолуција 1920 x 1200 пиксели
Максимум екрани по видеокартичка 3
Порти и интерфејси
Тип интерфејс AGP 8x
Двојна VGA Да
Влезен приклучок за видео Не
DVI порти количина 2
DVI-I порти количина 2
VGA (D-Sub) порти количина 3
Порта за ТВ-влез Не
Перформанси
Интегриран ТВ тјунер Не
DirectX верзија 8.1
Двојна врска DVI Да
Други функции
Компатибилни оперативни системи Windows XP, XP x64, Windows 2000, Windows Vista (XDDM), Vista x64 (XDDM), Windows Server 2003, Server 2003 x64
Компатибилност за Mac Не
HDMI Не
Број на инсталирани процесори 1
Компатибилни производи AGP 8x, compatible with all compliant AGP 4x and 8x systems (1.5 or 0.8 V)
Дизајн
Тип ладење Активен
Сертификација Class B – ACA, CE, CSA, FCC, VCCI
Формат Full-Height/Half-Length (FH/HL)
Висина на држачот Full-Height (FH)
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Matrox Millennium P750 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати