Marantz M-CR603 прирачник

Marantz M-CR603
7.4 · 4
PDF прирачник
 · 56 страници
Англиски
прирачникMarantz M-CR603

CD Receiver

M-CR603

SVENSKA NEDERLANDS ESPAÑOL ITALIANO FRANÇAIS DEUTSCH ENGLISH

1.M-CR603N_ENG_0728.indd F11.M-CR603N_ENG_0728.indd F1 2010/07/29 20:39:162010/07/29 20:39:16

Погледнете го бесплатно прирачникот за Marantz M-CR603 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата приемници и е оценет од 4 луѓе со просек од 7.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Marantz M-CR603 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Marantz , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Marantz да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Marantz
M-CR603 | MCR603
приемник
4951035042724
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Аудио
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)90 dB
Целосна хармониска дисторзија (THD)0.05
Опсег на фреквенција5 - 22000 Hz
Поддржани аудио форматиAAC, FLAC, LPCM, MP3, WAV, WMA
Звучници
RMS-напон120 W
Радио
Систем за радиоподатоци (RDS)Да
FM опсег87.5 - 108 MHz
Поддржани радиофреквенцииAM, FM
Типови на медиум
CD-RW репродукцијаДа
CD-R репродукцијаДа
Видови медиуми поддржаниCD, CD-R, CD-RW
Формати на дисковите за репродуцирањеАудио CD
Карактеристики
MP3 репродуцирањеДа
Уред за повеќе CD-аНе
Тип уредHiFi CD плеер
Тип вчитување дисковиФиока
Број на декови1 дек(ови)
Број на канали2 канали
Боја на производотЦрн
Технички детали
Тип на далечински управувачRC009CR
Содржина на пакување
РачноДа
Функции за управување
Контрола за гласностаРотирачка
Тајмер за спиењеДа
Рачна далечинска контролаДа
Порти и интерфејси
Аудиовлез3
USB 2.0 порти количина1
Излези за слушалки1
Аудиоизлез1
Помошен влезДа
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)50 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.4 W
Тежина и димензии
Тежина4300 g
Длабочина280 mm
Висина302 mm
Ширина111 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Marantz M-CR603 подолу.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Може ли блутут (bluetooth) уреди од различни марки да се поврзат едни со други?

Да, блутут (bluetooth) е универзална метода која им овозможува на различни уреди опремени со оваа технологија да се поврзат едни со други.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Како најдобро можам да го исчистам приемник?

Малку влажна крпа за чистење или чиста, неправлива, мека крпа најдобро ги отстранува отпечатоците од прсти. Прашината на тешко достапни места најдобро се отстранува со компримиран воздух.

Што е Dolby Atmos (Долби Атмос)?

Dolby Atmos (’Долби Атмос’, од англиски) е технологија која гарантира дека звукот се одзвива од таванот до местото каде што слушате. Ова овозможува да се создаде ефект од 5.1 со само 1 звучник.

Колку тежи Marantz M-CR603?

Marantz M-CR603 тежи 4300 g.

Која е висината на Marantz M-CR603?

Marantz M-CR603 има висина од 302 mm.

Колкава е ширината на Marantz M-CR603?

Marantz M-CR603 има ширина од 111 mm.

Која е длабочината на Marantz M-CR603?

Marantz M-CR603 има длабочина од 280 mm.

Дали прирачникот за Marantz M-CR603 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Marantz M-CR603 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати