Logitech H800 прирачник

Logitech H800
8.1 · 7
PDF прирачник
 · 232 страници
Англиски
прирачникLogitech H800
Getting started with
Logitech® Wireless Headset H800

Погледнете го бесплатно прирачникот за Logitech H800 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 7 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Logitech H800 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Logitech , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Logitech да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Logitech H800 е безжични слушалки со честотен опсег од 2,4 GHz и опсег на работа од 12 метри. Идеални се за употреба во канцеларии или кол центри. Се работи за бинаурални слушалки кои имаат преклопувачки механизам, што ги прави компактни и лесни за носење. Имат свенер на ушите и импеданса од 32Ω. Овој производ ги поддржува оперативните системи Windows и Mac. Има вграден систем за отстранување на шумот, што овозможува кристално чист звук и разговори без сметки. Слушалките можат да се свртат и склопат, што ги прави практични за пренесување и чување. Постои и рачно за употреба на овој производ, кој овозможува лесно упатства о за работа со слушалките. Со помош на овие слушалки, можете да уживате во безжичен звук и комуникација без сметки и влез-излезни кабли. Logitech H800 е одлична опција за оние кои имаат потреба од безжични слушалки за употреба на работното место или во кол центри. Со нивната функционалност и квалитетна изработка, овие слушалки гарантираат да останете поврзани и да ги слушате своите разговори или аудио содржини без било какви пречки или проблеми со кабли.

Општо
Logitech
H800 | 981-000338
слушалки
5099206029361, 5053973535326, 5053106205522, 5054230197769, 5053973535340, 5053460933611, 5054063986301, 5053460594577, 5054533368224, 5054484368229, 5054629261866, 5052916545996, 5053313255587, 5704174230458
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Перформанси
Препорачана употребаКанцеларија/повикувачки центар
Тип слушалкиЗа двете уши
Стил на носењеОколу глава
Боја на производотЦрн
Се собираДа
Тип на производСлушалки
Контрола за гласностаКопче
Тип контролирањеКопчиња
Порти и интерфејси
Опсег на фреквенција2.4 GHz
Безжичен опсег12 m
Технологија на поврзувањеБезжична
BluetoothДа
Приклучок од 3,5 mmНе
Приклучоци 2 x 3,5 mmНе
USB-поврзувањеНе
RF-поврзувањеДа
Слушалки
Поставување на ушитеЗа над уво
Фреквенција на слушалки30 - 15000 Hz
Импеданца32 Ω
Чувствителност на слушалки97 dB
Микрофон
Фреквенција на микрофон100 - 6500 Hz
Поништување бучава на микрофонотДа
Чувствителност на микрофон-47 dB
Тип микрофонБум
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Поддржани оперативни системи МасДа
Компатибилност за MacДа
Други функции
РачноДа
Приклучок од 2,5 mmНе
СтабилизаторДа
Волумен на пакување3328 cm³
Број на батерии вклучени1 pc(s)
Содржина на пакувањето-
Содржина на пакување
Вклучени каблиUSB
Интерфејс за безжичен приемникUSB
Вклучен приемникДа
Батерија
Време за постојано аудиорепродуцирање6 h
Батерија на полнењеДа
Капацитет на батеријата1 Wh
Капацитет на батеријата265 mAh
На батеријаДа
Технологија на батеријатаЛитиум полимерска (LiPo)
Поддржан број на батерии1
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување78 mm
Длабочина на пакување180 mm
Висина на пакување215 mm
Тежина на пакување312 g
Логистички податоци
Волумен на главната картонска кутија15480 cm³
Број по интермодални контејнери (6м)7848 pc(s)
Број по интермодални контејнери (12м)16236 pc(s)
Број по интермодални контејнери (12м, HC)18040 pc(s)
Број по палета392 pc(s)
Ширина на главното пакување190 mm
Должина на главното пакување322 mm
Висина на главното пакување231 mm
Тежина на главното пакување1600 g
Главно пакување GTIN (EAN/UPC)50992060293612
Пакување за испорака GTIN (EAN/UPC)50992060293629
Код на хармонизиран систем (ХС)85183000
Тежина и димензии
Ширина215 mm
Длабочина78 mm
Висина180 mm
Тежина120 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Logitech H800 подолу.

Може ли да остварувам разговори без раце со слушалки?

Поновите модели на слушалки генерално имаат вграден мал микрофон кој овозможува повикување.

Што е отстранување на бучава?

Отстранувањето на бучава гарантира намалување на бучавата од околината.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Колку тежи Logitech H800?

Logitech H800 тежи 120 g.

Која е висината на Logitech H800?

Logitech H800 има висина од 180 mm.

Колкава е ширината на Logitech H800?

Logitech H800 има ширина од 215 mm.

Која е длабочината на Logitech H800?

Logitech H800 има длабочина од 78 mm.

Дали прирачникот за Logitech H800 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Logitech H800 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати