LG NB4530A прирачник

LG NB4530A
8.5 · 5
PDF прирачник
 · 34 страници
Англиски
прирачникLG NB4530A

OWNER’S MANUAL

310 W Sound Bar System

Please read this manual carefully before operating your set and retain it
for future reference.
NB4530A (NB4530A, S43A1-D)
FOR THE WARRANTY TERMS & CONDITIONS,
PLEASE REFER TO BACK COVER OF THIS MANUAL.
ENGLISH
NB4530A-NE.BGBRLLK_ENG_4392.indd 1 2015-03-18  10:37:16

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG NB4530A тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата звучни ленти и е оценет од 5 луѓе со просек од 8.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG NB4530A или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
LG
NB4530A | NB4530A
звучна лента
8806084149916, 8806084176509, 8806084176974, 8806084177001, 8806084210777, 8806084217615, 5053959388885, 5055760706636, 5055760707091, 5055760750264, 5053354766929
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Водич за брз почеток (PDF), Водич за инсталација (PDF), Табеларни податоци (PDF)
Аудио
RMS-напон310 W
Канали за аудиоизлез2.1 канали
АудиодекодерDolby Digital, DTS
Режим за игриДа
СтабилизаторДа
Саундбар звучник
RMS-моќност на звучникот од саундбарот160 W
Импеданца4 Ω
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)80 dB
Целосна хармониска дисторзија (THD)10
Дијаметар на делот за високи тонови13 mm
Дијаметар на вуферот (империјален систем)7 "
Субвуфер
Вклучен е подвуферДа
Тип на сабвуферАктивен субвуфер
RMS-моќност на сабвуферот150 W
Импеданса на сабвуфер3 Ω
Поврзување на подвуферотБезжична
Приспособување на басотДа
Содржина на пакување
Вклучен приемникНе
Други функции
Тип на приемникВграден
Компатибилност за приклучна подлога за AppleНе е поддржано
Димензии на саундбар (Ш x Д x В)1038 x 75 x 35.4 mm
Димензии на сабвуферот (Ш x Д x В)221 x 281 x 351.5 mm
Тип приклучок за докинг-
Карактеристики
FM-радиоНе
Боја на производотЦрн
Препорачана употребаТВ
Контрола на електрониката на потрошувачите (CEC)SimpLink
Поддржани аудио форматиLPCM, MP3, WMA
Се монтира на ѕид-
Технички детали
3D компатибилностДа
ПреносливоНе
Порти и интерфејси
HDMI порти количина2
USB 2.0 порти количина1
Технологија на поврзувањеЖичена и безжична
Оптички влез за дигитално аудио1
Помошен влезДа
Bluetooth верзија3.0+HS
BluetoothДа
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Напојување
НапојувањеНаизменична струја
AC влезен напон100-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)35 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
Тежина и димензии
Тежина на саундбар2300 g
Тежина на сабвуферот7320 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG NB4530A подолу.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Како најдобро можам да го исчистам звучна лента?

Малку влажна крпа за чистење или чиста, неправлива, мека крпа најдобро ги отстранува отпечатоците од прсти. Прашината на тешко достапни места најдобро се отстранува со компримиран воздух.

Што е Dolby Atmos (Долби Атмос)?

Dolby Atmos (’Долби Атмос’, од англиски) е технологија која гарантира дека звукот се одзвива од таванот до местото каде што слушате. Ова овозможува да се создаде ефект од 5.1 со само 1 звучник.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Дали прирачникот за LG NB4530A е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за LG NB4530A не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати