LG IPS237L прирачник

LG IPS237L
6.9 · 1
PDF прирачник
 · 28 страници
Англиски
прирачникLG IPS237L
www.lg.com

OWNER’S MANUAL

IPS LED MONITOR

IPS237L
IPS277L
Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference.
IPS LED MONITOR MODEL
ENGLISH

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG IPS237L тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата монитори и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG IPS237L или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
LG
IPS237L | IPS237L
монитор
8801031730858
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран23 "
Време на одговор5 ms
Осветленост на екранот (типична)250 cd/m²
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Технологија на екранLED
Сооднос на контрастот (типична )1000:1
Сооднос на контраст (динамичен)5000000:1
Видлива големина, хоризонтално178 °
Агол на видливост, вертикален178 °
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Интензитет на пиксели0.265 x 0.265 mm
Сооднос16:9
Дигитална хоризонтална фреквенција30 - 83 kHz
Дигитална вертикална фреквенција56 - 75 Hz
RGB простор во бојаsRGB
Тип HDЦелосно HD
3D компатибилностНе
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080)
Тип на заднинско осветлувањеW-LED
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Тип панелIPS
Екран на допирНе
Други функции
ЕкранLED
Интегриран ТВ тјунерНе
Приспособување на форматот на екранот16:9, Auto
Максимална резолуција1920 x 1080 пиксели
Број на производите вклучени1 pc(s)
Поддржана заменаХоризонтално
Функции на заштитник на екранДа
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Порти и интерфејси
HDCPДа
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI-D порти количина-
DVI-I порти количина-
HDMI порти количина2
Број на УСБ-порти од тип А за периферни уреди0
Излези за слушалки1
Поврзување слушалки3,5 мм
HDMIДа
Мултимедиумски
Вградени звучници-
Вградена камера-
Ергономски
Приказ на екран (OSD)Да
Софтвер без инсталирањеДа
VESA-монтирањеДа
Интерфејс за поставување панел- mm
Опсег на агол на закривување-5 - 20 °
Приспособување на висинатаНе
Отвор за кабелот со браваНе
ЛЕД-индикаториНапојување
Тенок клиент
Thin client инсталиран-
Напојување
AC влезен напон100 - 240 V
Потрошувачка на енергија (во мирување)- W
Потрошувачка на енергија (типична)29 W
Потрошувачка на енергија (исклучено)0.3 W
Тежина и димензии
Ширина (без држач)533 mm
Длабочина (без држач)30.6 mm
Висина (без држач)321.4 mm
Тежина (без држач)2500 g
Ширина (со држач)533 mm
Длабочина (со држач)151.1 mm
Висина (со држач)399.2 mm
Тежина (со држачот)3570 g
Дизајн
Боја на производотЦрн
СертификацијаUL(cUL)\nTUV\nFCC-B, CE\nEPA
Положба на пазарот-
Перформанси
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиVGA
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG IPS237L подолу.

Кои димензии на екранот ги има монитор?

Големината на екранот на Вашиот монитор производ обично се изразува во инчи, а 1 инч е 2,54 сантиметри. Големината на екранот е дијагоналната линија на Вашиот монитор производ, така што екранот се мери од долу лево до горе десно.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Какви сертификати има LG IPS237L?

LG IPS237L ги има следните сертификати: UL(cUL)\nTUV\nFCC-B, CE\nEPA.

Колкава е големината на екранот на LG IPS237L?

Големината на екранот на LG IPS237L е 23 ".

Колкава е резолуцијата на екранот на LG IPS237L?

Резолуцијата на екранот на LG IPS237L е 1920 x 1080 пиксели.

Дали прирачникот за LG IPS237L е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за LG IPS237L не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати