LG HR825T прирачник

LG HR825T
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 75 страници
Англиски
прирачникLG HR825T

OWNER’S MANUAL

Blu-ray Disc™/DVD Player

with built-in HDD & HD Tuner

HR825T

www.lg.com

Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference..
ENGLISH

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG HR825T тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Blu-ray (Блуреј) плеери и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG HR825T или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за LG HR825T, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG HR825T да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

LG HR825T спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на LG HR825T.

Општо
Марка LG
Модел HR825T | HR825T
Производ Blu-ray (Блуреј) плеер
EAN 8801031552566, 8801031725861, 8801031741724, 8801031751112
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Технички детали
Поддржани типови дискови BD-R,BD-RE,CD-R,CD-RW,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Интегриран читач на картички Не
3D компатибилност Да
Целосно HD Да
Поддржани видеорежими 1080p
Систем на формати на аналоген сигнал NTSC,PAL
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby Digital Plus,Dolby TrueHD,DTS,DTS-HD Master Audio
Поддржани видеоформати AVCHD,DIVX,H.264,MKV,MPEG2,MPEG4
Поддржани аудио формати AAC,MP3,WMA
Формати на дисковите за репродуцирање Blu-Ray video,CD audio,CD video
Wi-Fi Не
Ethernet LAN конекција Да
HDMI Да
HDMI верзија 1.4
USB 2.0 порти количина 1
Композитен видеоизлез 1
Аудиоизлез (Л,Д) 1
Оптички излез за дигитално аудио 0
Боја на производот Црн
Прогресивно скенирање -
Далечинска поддршка за паметни телефони Да
Вграден тврд диск Да
Капацитет на тврдиот диск 500 GB
Ширина 430 mm
Длабочина 297.2 mm
Висина 58.5 mm
Тежина - g
Рачна далечинска контрола Да
Вклучени кабли AC,AV
Рачно Да
Тип уред Blu-Ray снимач
Режими на репродукција Нормално
Боја на производот Црн
3D компатибилност Да
Тип уред Blu-Ray снимач
Режими на репродукција Нормално
Видео
Снимање видео Да
Поддршка за длабинска боја -
Поддршка за x.v.Color -
Поддржани видеорежими 1080p
Тип HD Целосно HD
Систем на формати на аналоген сигнал NTSC,PAL
Аудио
Канали за аудиоизлез - канали
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby Digital Plus,Dolby TrueHD,DTS,DTS-HD Master Audio
Дисплеј
Вграден дисплеј Да
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
USB 2.0 порти количина 1
HDMI верзија 1.4
Композитен видеоизлез 1
Оптички излез за дигитално аудио 0
Аудиоизлез (Л,Д) 1
Содржина на пакување
Вклучени се батерии Да
Вклучени кабли AC,AV
Рачна далечинска контрола Да
Рачно Да
ТВ-приемник
Тип ТВ тјунер DVB-T
Други функции
Мрежни функции Етернет
Складирање
Поддржани типови дискови BD-R,BD-RE,CD-R,CD-RW,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Интегриран читач на картички Не
Формати на дисковите за репродуцирање Blu-Ray video,CD audio,CD video
Формати на датотека
Поддржани аудио формати AAC,MP3,WMA
Поддржани видеоформати AVCHD,DIVX,H.264,MKV,MPEG2,MPEG4
Тврд диск
Капацитет на тврдиот диск 500 GB
Вграден тврд диск Да
Тежина и димензии
Ширина 430 mm
Длабочина 297.2 mm
Висина 58.5 mm
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Не
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG HR825T подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати