LG GS3159PVAV прирачник

LG GS3159PVAV
8.9 · 4
PDF прирачник
 · 38 страници
Англиски
прирачникLG GS3159PVAV
ENGLISH

OWNER’S MANUAL

SXS

REFRIGERATOR

Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference.
www.lg.com

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG GS3159PVAV тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата фрижидери и е оценет од 4 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG GS3159PVAV или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
LG
GS3159PVAV | GS3159PVAV
фрижидер
5906720020197
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотСамостоечки
Заклучување од децаДа
Боја на производотPlatinum, Silver
Вграден дисплеј-
Дизајн на производотАмериканска врата
Други функции
Систем против фаќање мразДа
Анти-бактериски функцијаДа
Систем на повеќекратен воздушен протокДа
Внатрешно светлоДа
Перформанси
Филтер за воздухНе
Апарат за правење ледДа
Диспензер за водаДа
Целосен бруто капацитет- L
Ниво на бучава40 dB
Вкупен нето капацитет508 L
Климатска класа-
Кршење мраз-
Фрижидер
Бруто капацитет на фрижидерот- L
Сад за јајцаДа
Опсег на температура во фрижидер10 - 43 °C
Полица за шишињаНе
Нето капацитет на фрижидерот352 L
Број на сталажи/корпи на фрижидер3
Број на фиоки за зеленчук2
Без мраз (фрижидер)Да
Систем на повеќекратен проток на воздух (фрижидер)Да
Замрзнувач
Бруто капацитет на замрзнувачот- L
Функција на брзо замрзнувањеДа
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички)-
Нето капацитет на замрзнувачот156 L
Капацитет за замрзнување- kg/24 часа
Време на складирање при немање електрична енергија- h
Положба на замрзнувачСтранично поставен
Без мраз (замрзнувач)-
Напојување
Годишна потрошувачка на енергија441 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара)A+
Поврзано оптоварување- W
Тежина и димензии
Ширина894 mm
Длабочина725 mm
Висина1753 mm
Тежина109000 g
Ергономски
Аларм за отворена вратаДа
Свежа зона
Оддел за свежи работиНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG GS3159PVAV подолу.

Како да спречам да се формираат капки вода на стаклените полици од мојот фрижидер?

Може да има различни причини за ова, се препорачува да го проверите следново: - Дали дупката за одвод е чиста и непопречена од нечистотија? - Дали вратата на фрижидерот правилно се затвора? - Дали фрижидерот не е преполн и воздухот може да циркулира правилно? - Дали температурата е поставена над 5 степени?

Што да правам со смрдлив фрижидер?

Вообичаен метод за решавање на проблемот со смрдлив фрижидер е истурање оцет во одводот и привремено ставање чаша оцет во фрижидерот.

Колку слободен простор му треба на мојот фрижидер?

Потребни се минимум 2,5 сантиметри слободен простор околу фрижидерот за правилно проветрување.

Што значи R-410A?

R-410A е средство за ладење што се користи во машини што ладат до нула Целзиусови степени.

Колку тежи LG GS3159PVAV?

LG GS3159PVAV тежи 109000 g.

Која е висината на LG GS3159PVAV?

LG GS3159PVAV има висина од 1753 mm.

Колкава е ширината на LG GS3159PVAV?

LG GS3159PVAV има ширина од 894 mm.

Која е длабочината на LG GS3159PVAV?

LG GS3159PVAV има длабочина од 725 mm.

Дали прирачникот за LG GS3159PVAV е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за LG GS3159PVAV не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати