LG DM2352D прирачник

LG DM2352D
8 · 1
PDF прирачник
 · 52 страници
Англиски
прирачникLG DM2352D
www.lg.com

OWNER’S MANUAL

CINEMA 3D TV /

LED LCD TV

DM2352D
DM2752D
DM2352T
DM2752T
M2252D
M2352D
M2452D
M2752D
M2252T
M2352T
M2452T
M2752T
Please read this manual carefully before operating the your TV
and retain it for future reference.
CINEMA 3D TV MODEL LED LCD TV MODEL
ENGLISH

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG DM2352D тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG DM2352D или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG DM2352D, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG DM2352D да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

LG DM2352D спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на LG DM2352D.

Општо
Марка LG
Модел DM2352D | DM2352D-PR
Производ Телевизор
EAN 8801031262588
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 23 "
Време на одговор 5 ms
Осветленост на екранот (типична) 250 cd/m²
Резолуција на екран 1920 x 1080 пиксели
Технологија на екран LED
Сооднос на контраст (динамичен) 5000000:1
Видлива големина, хоризонтално 178 °
Агол на видливост, вертикален 178 °
Број на бои на екранот -
Сооднос 16:9
Тип HD Целосно HD
3D компатибилност Да
Поддржани графички резолуции 1920 x 1080 (HD 1080)
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:9
Тип панел IPS
Екран на допир Не
Други функции
Екран -
Интегриран ТВ тјунер Да
Систем на формати на аналоген сигнал PAL BG,PAL DK,PAL I,SECAM L
Систем за формат на дигитален сигнал DVB-C,DVB-T
Приспособување на форматот на екранот 16:9
Поддржана замена Хоризонтално
Порти и интерфејси
HDCP Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
DVI-D порти количина 0
DVI-I порти количина 0
HDMI порти количина 2
Број на УСБ-порти од тип А за периферни уреди 1
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr) 1
Композитен видеовлез 1
SCART порти количина 1
Излези за слушалки 1
Заеднички интерфејс (CI) Да
Влез за наизменична струја Да
HDMI Да
Верзија на УСБ-центар 2.0
Мултимедиумски
Вградени звучници Да
Број на звучници 2
RMS-напон 10 W
Вградена камера Не
Ергономски
Приказ на екран (OSD) Да
VESA-монтирање Да
Интерфејс за поставување панел 75 x 75 mm
Приспособување на висината -
Отвор за кабелот со брава Не
Тенок клиент
Thin client инсталиран Не
Напојување
AC влезен напон 100 - 240 V
Потрошувачка на енергија (во мирување) - W
Потрошувачка на енергија (типична) 33 W
Тежина и димензии
Ширина (без држач) 544 mm
Длабочина (без држач) 63 mm
Висина (без држач) 335 mm
Тежина (без држач) - g
Ширина (со држач) 544 mm
Длабочина (со држач) 183 mm
Висина (со држач) 406 mm
Дизајн
Боја на производот Црн
Положба на пазарот -
Содржина на пакување
Рачно Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG DM2352D подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати