LG 60PH6708 прирачник

LG 60PH6708
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 275 страници
Англиски
прирачникLG 60PH6708

OWNER’S MANUAL

PLASMA TV

Please read this manual carefully before operating

your set and retain it for future reference.

www.lg.com
PH47**
PH67**
PH66**
P/NO : MFL67714606 (1302-REV00)
Printed in Korea

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG 60PH6708 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG 60PH6708 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
LG
60PH6708 | 60PH6708
телевизор
8806084239297
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Технички детали
Дијагонала на екран60 "
Тип HDЦелосно HD
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Сооднос16:9
Сооднос на контрастот (типична )-
3D компатибилностДа
Светлина на екранот- cd/m²
Интензитет на пиксели- mm
Прогресивно скенирањеДа
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080)
Поддржани видеорежими1080p
Конвертор за 2Д-3ДДа
Тип тјунерДигитални
Систем на формати на аналоген сигнал-
Систем за формат на дигитален сигналDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Вградени звучници-
Број на звучници-
RMS-напон- W
Вграден сабвуфер-
АудиосистемDolby Digital / DTS
HDMI порти количина3
HDMI верзија1.4
USB 2.0 порти количина2
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)1
Композитен видеовлез0
Компјутерски влез (D-Sub)Не
Број на влезови за S-Video0
SCART порти количина1
Излези за слушалки1
Оптички излез за дигитално аудио1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Влез за наизменична струјаДа
Заеднички интерфејс плус (CI+)Да
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
BluetoothНе
Интернет ТВДа
Спремно за Wi-FiДа
Поддржан прегледувачДа
Интегриран читач на картичкиНе
Компатибилни мемориски картичкиНе е поддржано
Поддржани видеоформатиDIVX, MPEG2
Електронски водач низ програми (EPG)-
Функција на телетекстДа
Телетекст2000 страници
VESA-монтирање-
Интерфејс за поставување панел- mm
Поддржана заменаХоризонтално
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.3 W
Потрошувачка на енергија (типична)154 W
Годишна потрошувачка на енергија225 kWh
Класа на енергетска ефикасностB
AC влезен напон220 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
СертификацијаWindows 7/8
Ziggo сертификатДа
Ширина1386.8 mm
Длабочина57 mm
Висина822 mm
Димензии (ШхДхВ)1386.8 x 57 x 822 mm
Тежина34500 g
Ширина (со држач)1386.8 mm
Длабочина (со држач)344 mm
Висина (со држач)876.5 mm
Димензии (Ш x Д x В) со држач1386.8 x 344 x 876.5 mm
Тежина (со држачот)37700 g
Ширина на пакување1525 mm
Длабочина на пакување285 mm
Висина на пакување950 mm
Димензии на пакетот (Ш x Д x В)1525 x 285 x 950 mm
Тежина на пакување45100 g
Апликации за животен стилSkype
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Боја на производотЦрн
AV-влезДа
Дијагонала на екран (метричка)152.4 cm
Паметен телевизорДа
Технологија на екранПлазма
Други функции
Димензии (ШхДхВ)1386.8 x 57 x 822 mm
Димензии (Ш x Д x В) со држач1386.8 x 344 x 876.5 mm
Поддржана заменаХоризонтално
Спремно за Wi-FiДа
Ziggo сертификатДа
Конвертор за 2Д-3ДДа
3D компатибилностДа
Класа на енергетска ефикасност (стара)B
Годишна потрошувачка на енергија225 kWh
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA)Да
Аудио
АудиосистемDolby Digital / DTS
Перформанси
Телетекст2000 страници
Поддржани видеоформатиDIVX, MPEG2
Функција на телетекстДа
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување45100 g
Длабочина на пакување285 mm
Висина на пакување950 mm
Ширина на пакување1525 mm
Тежина и димензии
Тежина (со држачот)37700 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В)1525 x 285 x 950 mm
Длабочина (со држач)344 mm
Висина (со држач)876.5 mm
Ширина (со држач)1386.8 mm
Тежина (без држач)34500 g
Длабочина (без држач)57 mm
Висина (без држач)822 mm
Ширина (без држач)1386.8 mm
Сертификати
СертификацијаWindows 7/8
Порти и интерфејси
Компатибилни мемориски картичкиНе е поддржано
SCART порти количина1
Влез за наизменична струјаДа
Оптички излез за дигитално аудио1
AV-влезДа
HDMI верзија1.4
HDMI порти количина3
Композитен видеовлез0
Излези за слушалки1
Број на влезови за S-Video0
USB 2.0 порти количина2
Компјутерски влез (D-Sub)Не
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Интегриран читач на картичкиНе
Заеднички интерфејс плус (CI+)Да
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Дисплеј
Прогресивно скенирањеДа
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080)
Поддржани видеорежими1080p
Дијагонала на екран (метричка)152.4 cm
Технологија на екранПлазма
Резолуција на екран1920 x 1080 пиксели
Дијагонала на екран60 "
Тип HDЦелосно HD
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Вмрежување
BluetoothНе
Поддржан прегледувачДа
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Паметен ТВ
Апликации за животен стилSkype
Интернет ТВДа
Паметен телевизорДа
Напојување
AC влезен напон220 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична)154 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.3 W
Дизајн
Боја на производотЦрн
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
ТВ-приемник
Тип тјунерДигитални
Систем за формат на дигитален сигналDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG 60PH6708 подолу.

Кое е најдоброто растојание за гледање за LG телевизорот?

Идеалното растојание за гледање за Вашиот LG телевизор зависи од големината на екранот. Стандардно правило е: должината на дијагоналата на екранот помножена по приближно 2,4 пати е идеално растојание за гледање.

Мојот телевизор повеќе нема сигнал, што сега?

Ако Вашиот телевизор нема сигнал, можете да го проверите следново: - Проверете дали Вашиот телевизор е поставен на точниот приклучок. - Проверете дали Вашиот ТВ приемник е правилно поврзан преку HDMI (МПВД) или SCART влезовите.

Кои димензии на екранот ги има телевизор?

Големината на екранот на Вашиот телевизор производ обично се изразува во инчи, а 1 инч е 2,54 сантиметри. Големината на екранот е дијагоналната линија на Вашиот телевизор производ, така што екранот се мери од долу лево до горе десно.

Што е HDMI (МПВД)?

HDMI (<i>High-Definition Multimedia Interface</i>) е англиска кратенка за Мултимедијална Површина со Висока Дефиниција (МПВД). За пренос на аудио и видео сигнали помеѓу уредите се користи HDMI (МПВД) кабел.

Може ли блутут (bluetooth) уреди од различни марки да се поврзат едни со други?

Да, блутут (bluetooth) е универзална метода која им овозможува на различни уреди опремени со оваа технологија да се поврзат едни со други.

Колку тежи LG 60PH6708?

LG 60PH6708 тежи 34500 g.

Какви сертификати има LG 60PH6708?

LG 60PH6708 ги има следните сертификати: Windows 7/8.

Колкава е големината на екранот на LG 60PH6708?

Големината на екранот на LG 60PH6708 е 60 ".

Која е висината на LG 60PH6708?

LG 60PH6708 има висина од 822 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на LG 60PH6708?

Резолуцијата на екранот на LG 60PH6708 е 1920 x 1080 пиксели.

Колкава е ширината на LG 60PH6708?

LG 60PH6708 има ширина од 1386.8 mm.

Која е длабочината на LG 60PH6708?

LG 60PH6708 има длабочина од 57 mm.

Која енергетска ознака ја има LG 60PH6708?

LG 60PH6708 има енергетска ознака B.

Дали прирачникот за LG 60PH6708 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за LG 60PH6708 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати