LG 55LA6908 прирачник

LG 55LA6908
7 · 1
PDF прирачник
 · 332 страници
Англиски
прирачникLG 55LA6908
LA62** LA71** LN57**
LA64** LA74** LN61**
LA66** LN65**
LA69**
www.lg.com

OWNER’S MANUAL

LED TV

*
Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference.
* LG LED TV applies LCD screen with LED backlights.
P/NO : MFL67658602(1409-REV08)
Printed in Korea

*MFL67658602*

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за LG 55LA6908 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со LG 55LA6908 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за LG 55LA6908, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на LG 55LA6908 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

LG 55LA6908 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на LG 55LA6908.

Општо
Марка LG
Модел 55LA6908
Производ Телевизор
EAN 8806084264046
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 55 "
Тип HD Целосно HD
Резолуција на екран 1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеорежими 1080p,480p
Технологија за интерполација на движење MCI (Motion Clarity Index) 400
Дијагонала на екран (метричка) 139 cm
Тип заднинско ЛЕД-светло -
Светлина на екранот - cd/m²
Време на одговор - ms
Облик на екранот Рамен
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:9
Други функции
3D компатибилност Да
Вградени звучници Да
Годишна потрошувачка на енергија 124 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара) A+
Заднинско осветлување Да
Спремно за Wi-Fi Да
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA) Да
ТВ-приемник
Систем на формати на аналоген сигнал -
Систем за формат на дигитален сигнал DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T
Аудио
Број на звучници 2
RMS-напон 24 W
Аудиосистем ClearVoice II, InfiniteSuround
Порти и интерфејси
HDMI порти количина 3
Компјутерски влез (D-Sub) Не
DVI порти Не
DVI-D порти количина 0
USB 2.0 порти количина 3
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Оптички излез за дигитално аудио 1
SCART порти количина 1
RF порти количина 2
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Заеднички интерфејс (CI) -
Заеднички интерфејс плус (CI+) Да
Контрола на електрониката на потрошувачите (CEC) SimpLink
Број на влезови за S-Video 0
Излези за слушалки 1
Интегриран читач на картички Не
VGA (D-Sub) порти количина 0
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Да
Wi-Fi стандарди 802.11a,802.11b,802.11g,802.11n
Паметен ТВ
Интернет ТВ -
Паметен телевизор Да
Паметни режими Штеди енергија
Перформанси
Поддржани видеоформати DIVX,MPEG2,MPEG4
Поддржани аудио формати MP3
Функција на телетекст Да
Телетекст 2000 страници
Локално затемнување Да
Заклучување од деца Да
Далечинска поддршка за паметни телефони Да
DVD плеер Не
Функции за управување
Електронски водач низ програми (EPG) Да
Приказ на екран (OSD) Да
Автоматско исклучување Да
Дизајн
VESA-монтирање -
Боја на производот -
Приклучок за вклучување/исклучување -
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.3 W
AC влезен напон 100 - 240 V
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Тежина и димензии
Ширина (без држач) 1233 mm
Длабочина (без држач) 34.7 mm
Висина (без држач) 723 mm
Тежина (без држач) 20000 g
Ширина (со држач) 1233 mm
Длабочина (со држач) 316 mm
Висина (со држач) 796 mm
Тежина (со држачот) 22800 g
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување 1329 mm
Длабочина на пакување 255 mm
Висина на пакување 955 mm
Тежина на пакување 29600 g
Рачна далечинска контрола Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за LG 55LA6908 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати