Lenco MDV-15 прирачник

Lenco MDV-15
5.1 · 1
PDF прирачник
 · 24 страници
Англиски
прирачникLenco MDV-15

MDV-15

DVD MICOR HI-FI SYSTEM WITH
CASSETTE, USB AND CARDREADER

INSTRUCTION MANUAL

For information and support, www.lenco.eu

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Lenco MDV-15 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Hi-Fi системи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Lenco MDV-15 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Lenco MDV-15, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Lenco MDV-15 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Lenco MDV-15 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Lenco MDV-15.

Општо
Марка Lenco
Модел MDV-15 | MDV15
Производ Hi-Fi систем
EAN 8711902024781
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Мултимедиумски
RMS-напон 5 W
Дизајн
Касетофон Да
Плеер за оптички дискови Да
Број на оптички дискови 1 дискови
Боја на производот Црн
Тип Домашен микро аудиосистем
Перформанси
Поддржани аудио формати MP3
MP3 репродуцирање Да
Поддржани типови дискови CD,DVD,DVD+R DL
Компатибилни мемориски картички Memory Stick (MS),MMC,SD
Радио
Поддржани радиофреквенции FM
Систем за радиоподатоци (RDS) Да
Други функции
CD-R репродукција Да
CD-RW репродукција Да
Аудиорепродукција на DVD Да
Звучници 2
Влезен приклучок за видео 2
SCART порти количина 1
Систем на формати на аналоген сигнал NTSC,PAL
Заклучување од деца Да
Димензии (ШхДхВ) 440 x 190 x 240 mm
Порти и интерфејси
Поврзување слушалки 3,5 мм
USB 2.0 порти количина 1
Излези за слушалки 1
Коаксијален излез за дигитално аудио 1
Тежина и димензии
Тежина 4800 g
Содржина на пакување
Рачна далечинска контрола Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Lenco MDV-15 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати