JBL OnBeat Micro прирачник

JBL OnBeat Micro
7.6 · 1
PDF прирачник
 · 9 страници
Англиски
прирачникJBL OnBeat Micro
OWNER’S MANUAL

speaker dock for iPod/iPhone/iPad

JBL ONBEAT

Погледнете го бесплатно прирачникот за JBL OnBeat Micro тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата звучници и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со JBL OnBeat Micro или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за JBL , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на JBL да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
JBL
OnBeat Micro | JBLONBEATMICBLK
звучник
500363169272, 500363170230, 0500363169272
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Аудио
Канали за аудиоизлез2.0 канали
RMS-напон4 W
Опсег на фреквенција110 - 20000 Hz
Импеданца3000 Ω
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)73 dB
Порти и интерфејси
Поврзување слушалки3,5 мм
BluetoothНе
Помошен влезНе
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Lightning-приклучокДа
Wi-FiНе
Радио
FM-радиоНе
Напојување
Тип напојувањеAC, Battery
Поддржан број на батерии4
Тип батеријаAAA
Трајност на батеријата (максимална)5 h
Потрошувачка на енергија (типична)20 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
Вграден полнач-
Тежина и димензии
Ширина168 mm
Длабочина168 mm
Висина54 mm
Тежина360 g
Содржина на пакување
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Дизајн
Боја на производотЦрн
ЛЕД-индикаториСтатус
Други функции
Димензии (ШхДхВ)168 x 168 x 54 mm
USB портиДа
Број на производите вклучени1 pc(s)
Перформанси
Компатибилност за приклучна подлога за AppleiPhone, iPod
СтабилизаторНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за JBL OnBeat Micro подолу.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Може ли блутут (bluetooth) уреди од различни марки да се поврзат едни со други?

Да, блутут (bluetooth) е универзална метода која им овозможува на различни уреди опремени со оваа технологија да се поврзат едни со други.

Што е Dolby Atmos (Долби Атмос)?

Dolby Atmos (’Долби Атмос’, од англиски) е технологија која гарантира дека звукот се одзвива од таванот до местото каде што слушате. Ова овозможува да се создаде ефект од 5.1 со само 1 звучник.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Колку тежи JBL OnBeat Micro?

JBL OnBeat Micro тежи 360 g.

Која е висината на JBL OnBeat Micro?

JBL OnBeat Micro има висина од 54 mm.

Колкава е ширината на JBL OnBeat Micro?

JBL OnBeat Micro има ширина од 168 mm.

Која е длабочината на JBL OnBeat Micro?

JBL OnBeat Micro има длабочина од 168 mm.

Дали прирачникот за JBL OnBeat Micro е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за JBL OnBeat Micro не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати