Jabra Sport прирачник

Jabra Sport
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 2 страници
Англиски
прирачникJabra Sport

Погледнете го бесплатно прирачникот за Jabra Sport тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Jabra Sport или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Jabra , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Jabra да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Jabra
Sport | 100-96600000-60
слушалки
5707055021572, 5707055021749
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Батерија
Време за разговори4.5 h
Време на мирување92 h
Време за полнење на батеријата2 h
Време за постојано аудиорепродуцирање3 h
Порти и интерфејси
Bluetooth верзија3.0
Профили на BluetoothAVRCP
Безжичен опсег10 m
Технологија на поврзувањеБезжична
BluetoothДа
USB-поврзувањеДа
Содржина на пакување
Кратко упатство за вклучувањеДа
Ушни перничињаДа
ПолначДа
Вклучени каблиUSB
Микрофон
Тип на насока на микрофонПовеќенасочен
Тип микрофонБум
FM-радиоДа
Перформанси
Тип на производСлушалки
Боја на производотЖолта
Тип слушалкиЗа двете уши
Стил на носењеЗакачени за уво
Препорачана употребаСпортови
Заштитни карактеристикиВодоотпорни
Број на истовремено поврзани уреди (максимум)2
Репродуцирање музикаДа
Слушалки
Поставување на ушитеЗа во уво
Други функции
Индикатор за ниво на батеријаДа
Управување со повикДа
Говорна контролаДа
Гласовен водичДа
Тежина и димензии
Ширина12 mm
Тежина24 g
Длабочина63 mm
Висина43 mm
Технички детали
Отстранлива кука за увотоДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Jabra Sport подолу.

Може ли да остварувам разговори без раце со слушалки?

Поновите модели на слушалки генерално имаат вграден мал микрофон кој овозможува повикување.

Што е отстранување на бучава?

Отстранувањето на бучава гарантира намалување на бучавата од околината.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Колку тежи Jabra Sport?

Jabra Sport тежи 24 g.

Која е висината на Jabra Sport?

Jabra Sport има висина од 43 mm.

Колку време е потребно за полнење на батеријата на Jabra Sport?

За полнење на батеријата на Jabra Sport потребно е 2 h.

Колкава е ширината на Jabra Sport?

Jabra Sport има ширина од 12 mm.

Која е длабочината на Jabra Sport?

Jabra Sport има длабочина од 63 mm.

Дали прирачникот за Jabra Sport е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Jabra Sport не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати