Jabra Evolve 80 прирачник

Jabra Evolve 80
6 · 1
PDF прирачник
 · 25 страници
Англиски
прирачникJabra Evolve 80
jabra.com/evolve80
User Manual

JABRA EVOLVE 80

Погледнете го бесплатно прирачникот за Jabra Evolve 80 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Jabra Evolve 80 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Jabra , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Jabra да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Jabra
Evolve 80 | 7899-829-209
слушалки
5706991017106, 4056203041964, 0706487015093
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Други функции
Тип интерфејс3,5мм / USB
Број на производите вклучени1 pc(s)
Процесирање на дигитален сигнал (DSP)Да
Торба за складирањеДа
Гласовен водичДа
Управување со повикДа
СтабилизаторДа
Перформанси
Тип на производСлушалки
СертификацијаCisco\r\nAvaya
Софтвер без инсталирањеДа
Боја на производотЦрн
Тип слушалкиЗа двете уши
Стил на носењеОколу глава
Препорачана употребаКанцеларија/повикувачки центар
Земја на потеклоКина
ЛЕД-индикаториДа
Технологии за заштита на слухотJabra PeakStop
Контрола за гласностаКопче
Копчиња со функцииVolume +, Volume -
Репродуцирање музикаДа
HD-гласДа
Тежина и димензии
Тежина646 g
Батерија
Батерија на полнењеДа
Индикатор за полнење на батеријатаДа
Микрофон
Исклучување на звук од микрофонДа
Тип микрофонБум
Тип на насока на микрофонЕднонасочен
Порти и интерфејси
Технологија на поврзувањеЖичена
Приклучок од 3,5 mmДа
Профили на BluetoothA2DP
Слушалки
Поставување на ушитеЗа над уво
Вид намалување на бучаваАктивен
Логистички податоци
Висина на главното пакување600 mm
Должина на главното пакување483 mm
Број во главното пакување20 pc(s)
Тежина на главното пакување14000 g
Ширина на главното пакување252 mm
Код на хармонизиран систем (ХС)85183000
Податоци за пакувањето
Длабочина на пакување57 mm
Висина на пакување215 mm
Тежина на пакување650 g
Ширина на пакување232 mm
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Поддржани оперативни системи МасДа
Содржина на пакување
Футрола за носењеДа
Материјал на прекривката за ушиВештачка кожа
Кратко упатство за вклучувањеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Jabra Evolve 80 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати