ION Slides2PC прирачник

ION Slides2PC
10 · 1
PDF прирачник
 · 41 страници
Англиски
прирачникION Slides2PC

USER GUIDE

ENGLISH ( 3 – 8 )

GUÍA DEL USUARIO

ESPAÑOL ( 9 – 14 )

GUIDE D’UTILISATION

FRANÇAIS ( 15 – 20 )

GUIDA UTENTE

ITALIANO ( 21 – 26 )

BEDIENUNGSANLEITUNG

DEUTSCH ( 27 – 32 )

GEBRUIKERSHANDLEIDING

NEDERLANDS ( 33 – 38 )

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за ION Slides2PC тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Скенери и е оценет од 1 луѓе со просек од 10. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со ION Slides2PC или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за ION Slides2PC, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на ION Slides2PC да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

ION Slides2PC спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на ION Slides2PC.

Општо
Марка ION
Модел Slides2PC | SLIDES2PC
Производ Скенер
EAN 855960000450, 0855960000450, 0999998402593
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Скенирање
Максимална големина за скенирање 24 x 36 mm
Резолуција за оптичко скенирање 1800 x 3600 DPI
Скенирање во боја Да
Двострано скенирање -
Длабочина на влезната боја 24 бит
Скенирање филмови Да
Дизајн
Тип скенер Скенер на слајдови/филм
Боја на производот Црн
Вграден дисплеј Не
Перформанси
Тип сензор CMOS
Дневно работење со прекини (максимално) - страници
Големина на сензор на слика 1/2.5 "
Мегапиксели 5 MP
Извор на светло Бело ЛЕД-светло (3x)
Скенирање во USB
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејси USB 2.0
USB порти Да
USB верзија 2.0
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Enterprise,Windows 7 Enterprise x64,Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Enterprise,Windows Vista Enterprise x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Минимум простор на тврд диск 100 MB
Минимум RAM 256 MB
Минимум процесор Pentium® PIII 800
Ракување со хартија
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијата -
Напојување
Тип напојување USB
Технички детали
PC поврзување USB 2.0
Тежина и димензии
Ширина 104.1 mm
Длабочина 166.1 mm
Висина 90.2 mm
Тежина 1810 g
Содржина на пакување
Вклучени кабли USB
Крпа за чистење Да
Вклучени двигатели Да
Кратко упатство за вклучување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за ION Slides2PC подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати