Intel DG31PR прирачник

Intel DG31PR
8.8 · 16
PDF прирачник
 · 74 страници
Англиски
прирачникIntel DG31PR

Погледнете го бесплатно прирачникот за Intel DG31PR тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата матични плочи и е оценет од 16 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Intel DG31PR или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Intel , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Intel да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Матичната плоча Intel DG31PR е форматирана како микро-ATX и има LGA 775 (Socket T) приклучок за процесор. Оваа матична плоча има максимална интерна меморија до 4 GB и две слотови за меморија. Исто така, оваа плоча има два PS/2 порти, четири USB 2.0 порти, и еден RJ-45 Ethernet LAN порт. Нема Firewire (IEEE 1394) порти, eSATA порти, DVI-D порти, и HDMI порти. Оваа матична плоча има приклучок за потребниот floppy disk drive и VGA (D-Sub) приклучок. За да повтврди неговата релевантност, производителот ја создал матичната плоча со квалитетни материјали. Дизајнот на матичната плоча е специфично приспособен за секое возило, како што е обезбедено најдоброто место за секој модел на возилото. Оваа матична плоча е практичен производ за потребите на секој корисник без оглед на неговата производителност како целост. Overall, матичната плоча Intel DG31PR е корисен производ, како што се наведени сите нејзини имплементации и функционалности со што го прават компјутерско монтажата на мултимедијалниот развој поефикасен.

Општо
Intel
DG31PR | BLKDG31PR
матична плоча
0735858195348
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија4 GB
Број на отвори за меморија2
Поддржани типови меморијаDDR2-SDRAM
Типови отвори за меморијаDIMM
Мемориски каналиДвоен канал
Меморија напон1.8 V
Не-ECCДа
Поддржани брзини за меморискиот часовник677,800 MHz
ECCНе
Процесор
Процесор производителотIntel
Приклучок за процесоротLGA 775 (Socket T)
Серија на компатибилни процесориIntel Celeron, Intel Pentium Dual-Core
ECC поддржано од процесоротНе
Семејство на производотМатична плоча
Серија на производLegacy Intel desktop board
Кодно име на производPearl Creek
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот4 GB
Други функции
Приклучок за дискетна единицаДа
Матична плоча ARK ID50375
Максимална внатрешна меморија4096 MB
CPU конфигурирање (максимум)1
Излез за графикаVGA
Број на DIMM излези2
Модел на дискретен графички адаптерPCIe x16
Подобност за платформата на Intel® vPro™Не
Отвори за PCI Express x8 (ген. 2.x)0
Export Control Classification Number (ECCN)5A992
Автоматски систем за следење на класификацијата на стока (CCATS)NA
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина2
USB 2.0 порти количина4
Firewire (IEEE 1394) порти0
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
VGA (D-Sub) порти количина1
eSATA порти количина0
DVI-D порти количина0
HDMI порти количина0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Број на порти за USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) тип A0
Влез за микрофонДа
Број на сериски порти1
Број на паралелни порти0
Карактеристики
Формат на матична плочаmicro ATX
Компонента заPC
Семејство на чиповите од матичната плочаIntel
Чипови на матичната плочаIntel® G31
Канали за аудиоизлез5.1 канали
Тип напојувањеATX
Сегмент на пазаротДесктоп
ID на чиповите од матичната плоча31913
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x161
Отвори за PCI Express x11
Отвори за PCI2
Отвори за PCI Express x1 (ген. 2.x)1
Отвори за PCI Express x16 (ген. 2.x)1
Отвори за PCI Express x4 (ген. 2.x)0
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.04
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)0
Број на паралелни ATA приклучоци1
Број на SATA II приклучоци4
Број на SATA III приклучоци0
Вкупен број на SATA-приклучоци4
Број на SATA приклучоци4
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирањеSATA II
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Тип интерфејс за EthernetГигабит етернет
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање-
Вграден графички адаптерДа
Број на поддржани екрани2
BIOS
Тип BIOSEFI
BIOS-от големината на меморијата64 Mbit
Технички детали
Сертификати за одржливостRoHS, ENERGY STAR
Тип на производМатична плоча
СтатусDiscontinued
ФорматmicroATX
PCI поддршка2
Поддржана RAID конфигурацијаN/A
Последна измена63903513
Датум на активирањеQ3'07
Максимална меморија4 GB
Работни услови
Температура на складирање (T-T)-40 - 70 °C
Оперативна температура (T-T)0 - 55 °C
Тежина и димензии
Ширина243.8 mm
Длабочина218.4 mm
Процесор посебни карактеристики
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Доверлив модул на платформа (TPM)Не
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel® Remote Wake Technology (Intel® RWT)Не
Intel Remote PC Assist Technology (RPAT)Не
Intel Quiet System Technology (QST)Не
Intel Matrix Storage TechnologyНе
Intel Client Initiated Remote Access (CIRA) technologyНе
Intel Active Management TechnologyНе
Intel HD Audio TechnologyНе
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Логистички податоци
Код на хармонизиран систем (ХС)8473301180
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Intel DG31PR подолу.

Колкава е ширината на Intel DG31PR?

Intel DG31PR има ширина од 243.8 mm.

Која е длабочината на Intel DG31PR?

Intel DG31PR има длабочина од 218.4 mm.

Дали прирачникот за Intel DG31PR е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Intel DG31PR не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати